iPhone 13 Pro Sigara Yakacak Kadar Sıcak!

Apple’ın geçen yılın canavarı iPhone 13 Pro Çin’de sorunlar yaşıyor. Bir kullanıcı telefonunun sigara yakacak kadar sıcak olduğunu açıkladı.

Cupertinolu Apple’ın geçen yılın amiral gemisi modeli iPhone 13 Pro sorunlar yaşamaya başladı. Mydrivers’a göre, Shandong Eyaleti, Çin’in Hejie İlçesindeki bir Apple kullanıcısı, üç aydan kısa bir sürede iki kez arızalı bir iPhone 13 Pro telefon aldı. Bu ilginç olay telefonun sigara yakacak kadar ısınması ile daha da ilginçleşti.

Kullanıcının 5 Kasım 2021’de yerel mağazalardan birinde bir iPhone 13 Pro satın aldığı bildirildi. Aynı yılın Aralık ayında cep telefonu ekranında lekeler belirdiği için mağazaya gitti. Telefon tamir edildi ve sahibine iade edildi.

Ocak 2022’de iPhone 13 Pro tekrar bozuldu. Ancak bu sefer çok sıcaktı ve hatta sigara bile yakabiliyordu. Telefon sahibi tamir etmeyi reddetti ve akıllı telefonu yenisiyle değiştirmesini istedi. Satıcı, satın alma işleminden bu yana çok fazla zaman geçtiğini gerekçe göstererek onu reddetti. Fotoğrafa bakılırsa, arka panel telefonun kendisinden ayrıldı.

iPhone 13 Pro

Heze Ara Mahkemesi, kısa sürede iki kez onarım gerektiren bu akıllı telefonun kalite sorunları yaşadığına karar verdi. Apple bu konuda resmi açıklamalarda bulunmadı. Muhtemelen kullanıcıyı mağdur etmemek için Apple iPhone 14 Pro modelini kullanıcıya ücretsiz olarak verecek. Apple bu tip sorunlarda elini taşın altına koyarak rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu