Akıllı TelefonAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriiPhoneMobirollerTeknoloji

iPhone 13 İnternet Konusunda Sınıfta Kaldı!

Apple’ın peynir ekmek gibi satan telefonu iPhone 13, rakipleri karşısında internet konusunda sınıfta kaldı. En pahalısı ama en yavaşı.

Teknoloji dünyasının gözü kulağı şu sıralar 7 Eylül’de düzenlenecek olan Apple etkinliğinde. Cupertinolu firma bu etkinlikte iPhone 14 serisini tanıtacak. Ancak hali hazırda peynir ekmek gibi satan iPhone 13’ü de unutmamak gerekiyor. Bugün iPhone 13 için ilginç bir test yapıldı. Teste göre Apple’ın gözdesi en pahalısı ama en yavaşı.

Mydrivers, iPhone 13, OnePlus 10 Pro, Redmi K50 ve Motorola X30 telefonların yeni bir karşılaştırmasının sonuçlarını yayınladı. Bu sefer, oyun başlatma hızı ve mobil İnternet alımının kalitesi açısından karşılaştırıldı. Test için popüler oyunlar League of Legends, Call of Duty kullanıldı. Deneyler, telefonlar aynı Wi-Fi ağına bağlıysa, başlatma hızlarının ve oyunun çevrimiçi kararlılığının yaklaşık olarak aynı anda yapıldı.

iPhone 13’ün bu telefonlar arasında en pahalısı, donanım performansı açısından gerçekten diğer telefonlarından daha güçlü. Ancak, mobil internete bağlıyken açık havada test sonuçlarını karşılaştırırsak, iPhone 13’ün yukarıda belirtilen rakiplerin gerisinde kaldığı söyleniyor.

iPhone 13

Test sonuçları ile ilgili olarak Mydrivers; “Evinizde iyi bir Wi-Fi bağlantınız varsa ve çoğunlukla oyun oynamak için Wi-Fi kullanıyorsanız, zayıf bir sinyal için iPhone 13 en iyi seçimdir.” ifadelerini kullanıyor.

İncelemeyi yapanlar, Android telefonlarda mobil İnternet kullanırken çoğu durumda daha sorunsuz bir oyun deneyimi elde edebileceğinizi açıklıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu