AppleGeneliOS

iOS 17.2 Güncellemesi Android’in 15 Yıldır Sunduğu Özelliği iPhone’lara Getirecek

iOS 17.2 güncellemesi, iPhone kullanıcılarına Android'in 10 sene önce sahip olduğu yeni bir özellik kazandıracak.

30 Kasım 2023 11:31

Apple’ın iPhone’larında kullanılan iOS, kelimenin tam anlamıyla bir yazılım harikası. İçerisinde AirDrop ve NameDrop gibi kullanıcılara adeta sihir gibi gelen pek çok işlevsel özelliğe sahip. Ancak söz konusu özelleştirme seçenekleri olunca o kadar zayıf ki 15 yıldır hayatımızda olan bir mobil işletim sisteminden çok tek kişi tarafından geliştirilen bir tutku projesi gibi hissettiriyor. Örneğin şu an iOS 17 kullanan iPhone sahipleri çok az özelleştirme imkanına sahip. Neyse ki iOS 17.2 güncellemesi bunu değiştiriyor.

iOS 17.2 Güncellemesi Sayesinde iPhone Kullanıcıları Varsayılan Bildirim Sesi Ayarlayabilecek

Eğer nispeten yeni bir Android kullanıcısıysanız ve Android’den geçiş yaptıysanız fark etmişsinizdir ki bildirim sesi değiştirmek Apple’ın yapmanızı istediği bir şey değil. Evet, mevcut versiyonda bildirim sesi değiştirmek mümkün. Ancak bunu belirli uygulama ve servisler için tek tek yapmanız gerekiyor. Örneğin SMS için ayrı, Takvim uyarıları için ayrı bildirim sesi ayarlıyorsunuz. Ancak iOS 17.2 güncellemesi bu sorunu çözecek.

iOS 17.2 güncellemesi ile birlikte iPhone’ların varsayılan bildirim sesi değiştirilebilecek. Bu özellik, iOS 17 ile birlikte gelen yeni bildirim sesleri ile birlikte kullanıcıların bildirim seslerini daha kişiselleştirmesine iPhone’larının deneyimini daha keyifli hale getirmesine olanak tanıyacak. 17.2  şu anda beta aşamasında. Yukarıdaki Tweet’te de görebileceğiniz üzere beta programına kaydolan kullanıcılar halihazırda bu seçeneğe sahip.

Ancak merak etmeyin çok uzun süre beklemenize gerek yok. Apple‘ın konuyla ilgili açıklamasına göre iOS 17.2, 2024 yılının ilk çeyreğinde kullanıma sunulacak. Yeni sürümün iOS’u üçüncü parti uygulama mağazalarına açmak dahil pek çok yeniliği ve özelliği içerisinde barındırması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oğuz Çakır

Uzun süredir çeşitli platformlarda devam eden teknoloji editörü kariyerime TeknoBurada.Net'te Yazı İşleri Müdürü olarak devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu