iOS 15.6 Beta Çıktı! Apple Güncellemeye Doymuyor!

Apple’dan güncelleme üzerine güncelleme geliyor. iOS 15.6 Beta güncellemesi bugün geliştiricilerin beğenisine sunuldu. İşte detaylar.

Cupertino merkezli Apple’ın iOS 16 öncesinde son güncellemesinin iOS 15.5 olduğu düşünülüyordu. Ancak Apple herkesi ters köşe yaptı ve bugün karşımıza iOS 15.6 Beta güncellemesi ile çıktı. Şimdilik geliştiriciler için sunulan bu güncellemenin önümüzdeki hafta halka açık beta sürümünün de yayınlanması bekleniyor.

Eğer geliştirici hesabınız varsa Beta sürümünü iPhone/iPad cihazınıza Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme seçeneğine giderek indirebilirsiniz. Güncelleme, yalnızca geliştirici beta profili yüklüyse iPhone veya iPad’inizde görünecektir.

iOS 15.5’in, WWDC’de iOS 16’nın açıklanmasından önce iOS 15’in son sürümü olması bekleniyordu. Şimdi, iOS 15.6 muhtemelen son sürüm olacak. Apple, 6-10 Haziran tarihleri ​​arasında WWDC 2022’ye ev sahipliği yapacağını ve burada iOS 16 ve iPadOS 16’nın yanı sıra macOS’un bir sonraki sürümünü duyuracağını duyurmuştu. Apple, iOS 15.6 betasının yanı sıra watchOS 8.7, tvOS 15.6 ve macOS Monterey 12.5’in ilk betasını geliştiricilere sundu.

iOS 15.6 Beta
iOS 15.6 Beta

Şimdilik bu güncelleme ile büyük çaplı bir yenilik gelmiyor. Cupertinolu firma yeni güncellemeleri ile sistemi daha kararlı hale getirmek için uğraşıyor. iOS 15.5 ile birlikte iPhone’ların en kararlı haline kavuştuğunu belirtelim. Apple’ın iOS 15 güncellemesinde tökezlediğini düşünüyoruz. Çıkışından 7-8 ay sonra bir güncellemenin toplaması kabul edilemez bir durum.

Apple bu sorunu iOS 16 ile çözmeye çalışacak. iOS 16 güncellemenin beta süreci bu yüzden biraz sancılı geçecek. Hatta halka açık sürümünün 2-3 ay ertelenebileceği bile söyleniyor. Umarız iOS 16 çıktığında stabil ve performanslı bir deneyim sunar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu