AppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriiOSTeknoloji

iOS 10 kullanım oranı açıklandı

Apple geliştiriciler sayfasından mevcut iOS sürümleri kullanım oranlarını bir kez daha güncelledi. Şirket tarafından açıklanan verilere göz atıldığında iOS 10 sürümünün kullanım oranının %76 seviyesine yükseldiği görülüyor. Kasım ayı ile karşılaştırıldığında onuncu iOS sürümünde %13’lük bir artışın yaşandığı görülüyor.  iOS 10 kullanım oranı ekim ayında ise %60 seviyesindeydi.  Kullanımda olan diğer sürümlerden iOS 9’un %18, diğer iOS sürümlerinin ise %6 kullanım oranına sahip olduğu görülüyor.

Bir hatırlatma daha yapmak gerekirse; iOS 9 sürümü geçen yıl aynı dönemde %75 kullanım oranına erişmişti.

iOS 10

Apple son olarak iOS 10.2 güncellemesini aralık ayında kullanıcılarla buluşturdu. Güncellemenin beraberinde getirdiği yenilikler şu şekildeydi;

-TV şovları ve filmlere birden fazla video uygulaması üzerinden erişebilmek için yeni bir birleştirilmiş deneyim sunan TV uygulaması (şu an için sadece Amerika’da kullanımda)

-Yeni yüzler, yiyecekler, hayvanlar, spor etkinlikleri ve meslekleri de kapsayan 100’dan fazla yeni emoji

-Kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeler

-Canlı fotoğraflarda artan kare hızı

-Yeni duvar kağıtları

-SOS (Acil durum): iPhone’da güç tuşuna beş kez basıldığında acil durum servisleri otomatik olarak aranıyor. Bu hizmet şu an için belirli ülkelerde kullanımda.

-Kamera ayarlarını kaydetme

 

>> İlginizi çekebilir; CES 2017: ZTE çift kameralı Blade V8 telefonu duyurdu

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu