Güncel Teknoloji HaberleriİnternetMobirollerTeknoloji

İnternet Fiyatı Zamlanacak! Bu Fiyatları Mumla Arayacaksınız!

Türkiye’de bir zam da internet fiyatları için uygulanacak. Zam sonrası internet fiyatı iki katına kadar çıkacak gibi görünüyor.

Ülkemizde her şeye zam gelmesine artık alıştık diyebiliriz. Zammın şimdiki durağı ise internet fiyatları olacak. Geçtiğimiz günlerde internet fiyatı hakkında olası bir zam haberinin gelebileceğini sizlere aktarmıştık. Bugün ise bu zam kesinleşti diyebiliriz. BTK‘nın port ücretlerini artırması servis sağlayıcılarının zam yapmasına neden olacak. Zincirdeki bir kaleme zam gelmesi demek her kalemin zamlanmasına neden oluyor. Bu durum internet paketlerinde de geçerli.

İnternet Fiyatı 1 Nisan’da Zamlanacak

TELKODER’in açıklamasına göre; Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarına 1 Nisan’dan itibaren yüzde 67 oranında zam yapılacak. Tüketiciler önümüzdeki dönemde yüksek internet faturaları ödemek zorunda kalacak. Yüzde 67’lik zammın son kullanıcıya nasıl yansıtılacağı bilinmiyor. 2022’nin ilk ışıklarında 100 TL bandını geçen kullanabilir hızdaki internet paketlerinin son zam sonrası 150 TL ve üzerine çıkması bekleniyor.

2022 yılında kullanabilir internet hızı olarak ülkemiz koşullarında 100 Mbps uygun görülüyor. Bu hızda bir paket satın almak istediğinizde yeni üye olacaksınız ciddi bir ücret ödeyeceksiniz gibi görünüyor. Dediğimiz gibi şimdilik zamlı tarifelerin fiyatları bilinmiyor. Muhtemelen 1-2 hafta içerisinde internet servis sağlayıcıları yeni tarifelerini açıklamaya başlar.

internet Fiyatları

TELKODER tarafından yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz günlerde BTK tarafından yayınlanan yeni karar kapsamında, Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında oldukça yüksek bir zam yapıldı. Türk Telekom’dan toptan hizmet satın alarak milyonlarca aboneye internet ve sabit telefon hizmeti sunan alternatif işletmecilerin bu durumdan finansal olarak büyük zarara uğrayacağına ve tüketicilerin önümüzdeki dönemde daha makul sayılabilecek fiyat artışları yerine daha yüksek internet ve sabit telefon faturaları ödemek zorunda kalacağına dikkat çekiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu