DonanımGüncel Teknoloji HaberleriIntelTeknoloji

Intel, Core i9 İşlemcilerindeki Hata ile İlgili Açıklama Yaptı

Intel, Core i9 işlemcilerdeki hata sebebiyle açıklama yaptı. İşlemcilerdeki stabilite sorunu hala çözülmedi.

Intel Core i9 işlemcileri uzun süredir başta Fortnite oyunları olmak üzere birçok Unreal Engine oyun motoru kullanılarak üretilen yapımlarda çökme yaşıyordu. Intel, bu Core i9 işlemcilerindeki hata sebebiyle açıklama yaptı. Sorunun farkında olduklarını bildiren firma, sorunun neyden kaynaklandığını bulamadıklarını belirtti.

Intel Core i9 İşlemcilerdeki Hata Devam Ediyor

Özellikle 5 GHz üzerinde overclock yapılan Core i9 işlemcilerde ortaya çıkan hata, oyunlarda çökme sorununa sebep oluyor. Intel’in şimdilik konuyla alakalı tek çözümü işlemcilerdeki hız ve voltaj düşürülmesi. Intel’in açıklaması ise şu şekilde:

“Basında ortaya çıkan son haberlerin aksine Intel, yönlendiricileri temel doğrulanamadı ve ortaklarıyla birlikte kilitlenmiş Intel Core 13. ve 14. nesil (K/KF/KS) bilgisayar işlemcilerindeki kararsızlık sorunlarına ilişkin kullanıcı raporlarını sürdürüyor .” dedi.

Intel ayrıca eTVB (Gelişmiş Termal Güçlendirme Hızı) için mikrokod algoritmasında yanlış değer ayarlandığı bilgisini yalanlamadı ancak asıl sebebin bu olmadığını kaydetti. Sorunun sadece bu da olmadığı iddia ediliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
3
+1
14
+1
0
+1
0
+1
6

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu