Güncel Teknoloji HaberleriSosyal Medya

Instagram yeni özelliği ile bu kez Twitter’ı hedef aldı!

Sosyal medya her geçen gün hayatımızda daha fazla yer kaplıyor. Sosyal medya denen şeyin bizleri asosyal yaptığı ise ortadaki bir diğer gerçek. Sosyal medyanın en büyük patronu Mark Zuckerberg önce Instagram daha sonra da WhatsApp‘ı rekor bir fiyata satın aldı. Toplamda 2,2 milyar kişinin tüm bilgilerine, tüm fotoğraflarına tüm kişisel bilgilerine sahip olan Facebook‘un dahi patronu bununla da yetinmedi ve geçtiğimiz dönemlerde (dedikodu) Twitter ve Snapchat için de görüşme yaptı. Her iki platformdan da olumsuz geri dönüş alan Zuckerberg bunun üzerine Facebook‘a getirdiği canlı yayın özelliği ile Twitter‘a; Instagram‘a getirdiği hikayeler özelliği ile Snapchat‘e göz dağı verdi. Bir süredir Beta olarak denenen Instagram yeni özelliği ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

instagram-live-video

Instagram Yeni Özelliği ile Bize Ne Sunuyor?

Gelen bilgilere göre Instagram canlı yayın özelliğine nihayet kavuşuyor. Böylece Instagram her şeyin olduğu bir platform haline de geliyor. Facebook fotoğraf uygulamasının hayata geçmesi ile birlikte Instagram ile de ortaklaşa çalışması beklenen program sayesinde Snapchat‘in farklı yüz formatlarında çekilen fotoğraflarına da kavuşacağız. Kısacası Mark diyor ki; “ya bizimsiniz ya da kara toprağın…”

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu