Instagram, Özellikle Kadınları İstenmeyen Mesajlara Karşı Koruyor

Instagram, kullanıcıları istenmeyen DM’lerden korumak için yeni özellikler sunuyor. mesaj gönderimi sınırlanıyor. Nasıl mı?

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıları Direkt Mesajlardaki (DM’ler) istenmeyen resim ve videolardan daha iyi koruma sağlamayı amaçlayan yeni bir özellik duyurdu.

Daha önce test edilen özellik, Instagram’daki kullanıcılar için daha güvenli bir ortam yaratmaya yönelik devam eden çalışmalarının bir parçası olarak geliyor. Ana şirket Meta da Haziran ayında hem Facebook hem de Instagram için ebeveyn gözetim araçları sunmuştu.

Takip Etmeyen Kişilerden Gelen DM İsteklerine Kısıtlama

Yeni özellik kapsamında, takip edilmeyen kişilere DM isteği göndermeye çalışan kullanıcılar iki önemli kısıtlamayla karşılaşacak:

Sınırlı Mesajlar: Kullanıcılar artık sınırsız sayıda DM isteği göndermek yerine, onları takip etmeyen kişilere yalnızca bir mesaj gönderebilecek. Sonraki DM’ler, yalnızca alıcı ilk sohbet isteğini kabul ettikten sonra gönderilebilecek.

Salt Metin DM Davetleri: DM davetleri salt metin biçimiyle sınırlandırılacaktır, yani kullanıcılar yalnızca alıcı sohbet isteğini kabul ettikten sonra resim, video veya sesli not gönderebilecek.

Kullanıcılar için Faydaları

Bu yeni kısıtlamalar uygulandığında, kullanıcılar artık bilinmeyen kişilerden gelen istenmeyen resimlere veya videolara maruz kalmayacak. Ek olarak, yabancılar kullanıcılara art arda mesaj gönderemeyecek ve böylece daha güvenli ve daha rahat bir DM deneyimi sağlanacak. Bu özellik, DM’lerinde genellikle istenmeyen ve uygunsuz içerik alan kadın kullanıcılara büyük yarar getirecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu