GeneliOSMobil UygulamalarSosyal MedyaTeknoloji

Instagram iOS uygulamasına üç önemli yenilik geldi

Mobil dünyasının çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulamasının bu defa ios  versiyonu güncellendi. Instagram kurucularından Mike Krieger platforma üç yeni özelliğin dahil edildiğini duyurdu.

Instagram iOS uygulaması güncellendi

Yeni özelliklerden bir tanesi Live Photos desteği. İPhone 6s ve iPhone 7 serisi telefonlarda yer alan Live Photo özelliğiyle çekilen fotoğraflar bundan sonraki süreçte Instagram’a yüklenebilecek. Aynı şekilde diğer kullanıcılar tarafından çekilen görüntülere göz atılabilecek.

Instagram

Bir diğer yeni özellik ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarına özel. Her iki telefona sahip kullanıcılar artık Instagram’a daha geniş renk ve görüntüleme desteğine sahip canlı fotoğraflar yükleyebilecek.

Son özellik de yine dikkat çekici. Kullanıcılar Live Photos modu ile çektikleri fotoğrafları Boomerang‘a (kısa süreli tekrar eden videolar) dönüştürebilecek.

Daha çok iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kamera yeteneklerini ön plana çıkarmak için yayınlanan güncellemeyi App Store üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

>> İlginizi çekebilir; Yılın telefonu Xiaomi Mi Mix beyaz renge büründü

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu