Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? – Instagram Hesap Silme [2023]

Instagram hesap silme işlemi yapmak her ne kadar oldukça kolay olsa da sosyal medya platformu üyelerini elinde tutmak için yapabileceği her şeyi yapıyor. Bu nedenle Instagram hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar, genellikle ayarlarda bu seçeneği bulamıyor. Neyse ki internetteki her sorun gibi bunun da bir çözümü var. Mesela tek bir linke tıklayarak bu işlemi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte Instagram hesap silme linki ile Instagram hesap kapatma işlemi için yapmanız gerekenler…

Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Instagram Hesap Kapatma Rehberi

Instagram hesap silme işlemine geçmeden kullanıcıların dikkat etmeniz gereken birkaç unsur olduğunu hatırlatmak isteriz. Öncelikle bu işlemin geri dönüşü yok. Instagram hesap kapatma sürecini başlattığınız anda hesabınız dondurulacak ve 30 gün sonra silinecek. Daha sonra Mark Zuckerberg ile doğrudan konuşsanız bile aynı hesabı aktif hale getirmeniz mümkün değil. Ayrıca yine aynı nedenle hesabınızdaki fotoğraf, video ve hikayeler gibi paylaşımları da yedeklemek isteyebilirsiniz. Eğer tüm bunlara hazırsanız Instagram hesap silme rehberimize başlayalım.

  • Adım 1: Instagram hesap silme linki için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Adım 2: Silmek istediğiniz Instagram hesabına giriş sağlayın. Eğer daha önce giriş yaptıysanız doğru hesap olduğuna emin olun.
  • Adım 3: Açılan Instagram Hesabını Sil sayfasında bu işlemi neden yapmak istediğini belirtmeniz gerekiyor. Örneğin “Çok Zamanımı Alıyor” seçeneğini tercih edebilirsiniz. Platform bu noktada size “hesabını silmek yerine geçici olarak devre dışı bırak” seçeneğini de sunacak. Dilerseniz bunu da yapabilirsiniz.
  • Adım 4: Instagram şifreni tekrar girerek hesabını silmek isteyen kişinin sen olduğunu doğrulaman gerekiyor. Hemen ardından ise aşağıda kullanıcı adın ve sil yazan butona tıklaman yeterli.
  • Adım 5: Hemen ardından Instagram giriş ekranına yönlendireceksin. Bu silme işleminin tamamlandığını ve 30 günlük sürecin başladığı anlamına gelir. Söz konusu süre içerisinde giriş yapman halinde ise işlem sıfırlanacak.

Tekardan hatırlatmakta fayda varki Instagram hesabını kalıcı olarak silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca uygulamayı telefonunuzdan silmek de amacınız sosyal medya detoksuysa size yardımcı olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu