Güncel Teknoloji Haberleri

İngilizce konuşmak English Ninjas ile artık çok kolay

Yaş gurubu 30 ile 40 arasında olanlar için İngilizce bilmek bir erdemken; günümüzde İngilizce bilmek, iş dünyasının olmazsa olmazlarından birisi. Teknoloji dünyasında hangi işte hangi görevde ya da hangi şirkette çalışırsanız çalışın İngilizce’ye ciddi anlamda ihtiyacınız var. Birçok firma çalışanı globalleşen dünyada sıklıkla yurt dışındaki iş ortakları veya paydaşları ile İngilizce konuşmak durumunda kalıyor. Yurt dışı fuar, etkinlik, toplantı veya kongrelere katılan çalışanların potansiyel müşterileri ile de İngilizce konuşması gerekiyor. İngilizce sorunu genellikle “söyleneni anlıyorum ama konuşamıyorum” döngüsü içinde karşımıza çıkan bir sorundan ibaret.

English Ninjas
English Ninjas

English Ninjas Sorunlara Çözüm Oluyor

Peki bir toplantı veya görüşme sırasında, kendinizi daha iyi ifade edebilmek veya karşınızdaki kişiyi anladığınızı göstermek için hangi İngilizce ifadeleri kullanmalısınız? Anadili İngilizce olan eğitmenler ile canlı, sesli ve görüntülü konuşma pratiği sağlayan English Ninjas, iş dünyasında çok işinize yarayacak İngilizce ifadeleri belirledi.

english_ninjas_logo

İşte iş dünyasında hayat kurtaran o ifadeler;

Could you speak more slowly, please?

Bir toplantı sırasında konuşmacılardan biraz yavaş konuşmalarını bu şekilde rica edebilirsiniz.

Okay, let me see if I got this right…

Konuşan kişinin anlatmak istediğini tam olarak anlamamış olabileceğinizi düşünüyorsanız, bu cümle ile konuşmaya başlayarak teyit talep edebilirsiniz.

I can gladly answer any questions you may have at the end of this presentation” diyerek sunumlarınıza başlarsanız, sunum sırasında dinleyicilerin sizi bölmesi olasılığının önüne geçersiniz.

I didn’t catch that last bit. Could you say it again please?” diyerek kibarca kaçırdığınız bir noktayı yakalayabilirsiniz.

Okay, I think we are all on the same page here...” diyerek diğer taraf ya da taraflarla hemfikir olduğunuz belirtebilirsiniz.

That’s an excellent point, I totally agree with you on that” diyerek sunduğu fikirle hemfikir olduğunuz kişiyi yüreklendirerek pozitif bir etki oluşturabilirsiniz.

I hear what you’re saying, but our bottom line is very clear on this one” diyerek kabul etmeniz mümkün olmayan bir konuda karşı tarafın israr etmesini önleyebilirsiniz.

From our perspective, it’s a little different. Let me explain.” Karşı tarafla uyuşmazlık olan noktaları açıklığa kavuşturmak istediğinizde söze bu cümle ile başlayabilirsiniz.

Perhaps we can discuss some other alternatives?” sorusuyla karşı tarafın sunduğu fikri ya da çözüm yolunu onaylamadığınızı kibarca belirtip farklı seçenekler sunulmasını rica edebilirsiniz.

Let’s weigh our options first” ya da “I would like to weigh my options before making a decision” diyerek karar vermekte zorlandığınız durumlarda zaman kazanabilirsiniz.

Ücretsiz üye olun!

İngilizce konuşamama problemini ortadan kaldırmak amacıyla yola çıkan English Ninjas ilk defa üye olan herkes ücretsiz olarak eğitmenler ile canlı konuşma pratiği servisini test edebiliyor. Englishninjas.com internet sitesini ziyaret ederek veya iOS ve Android mobil uygulamalarını yükleyerek siz de ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu