AndroidGüncel Teknoloji HaberleriiPhoneKatlanabilir Telefonlar

İlk Katlanabilir iPhone, Samsung Ekranı Kullanabilir

Katlanabilir iPhone modelinin ekran tarafında bilgiler geldi. Alanın lideri Samsung, Apple için ekran tedariki sağlayacak.

Yıllardır katlanabilir iPhone söylentilerini duyuyoruz. Bir Apple telefonun mini tablete dönüşmesi fikri fütüristik ve inkar edilemez derecede havalı görünüyor. Ama bunun gerçekte ne zaman gerçekleşeceği herkesin tahmini.

Ama yeni bir umut ışığı var. Yakın zamanda ortaya çıkan bir sızıntı, Samsung ve Apple’ın, Samsung’un Apple’ın katlanabilir cihazları için ekran tedariki konusunda bir anlaşmaya vardığını öne sürüyor.

Bu anlaşmanın hibrit bir cihazın ekranını mı yoksa sadece katlanabilir bir iPhone’u mu yoksa her ikisini birden mi kapsadığı henüz belli değil.

Katlanabilir iPhone Modelinde Samsung Ekran Olacak

Samsung Display halihazırda iPhone’lar ve MacBook’lar için ekranlar sağlıyor. Yani Apple’ın katlanabilir cihazlar için bu ortaklığını sürdürmesi sürpriz olmaz. Özellikle Samsung zaten katlanabilir telefonlarda lider olduğundan.

Katlanabilir iPhone’un tasarımına gelince, bu henüz bilinmiyor. Bazı söylentiler Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir bir tasarıma sahip olabileceği yönünde. Diğerleri ise tablet gibi daha büyük, katlanabilir bir ekrana sahip olabileceğini öne sürüyor. Apple’ın patentleri farklı olasılıklara işaret ediyor ancak hiçbir şey doğrulanmadı.

Ama unutmayın bunların hepsi sadece söylenti. Apple’ın kendisi herhangi bir katlanabilir cihaz konusunda ağzı sıkı davranıyor. Samsung ve diğerlerinin halihazırda katlanabilir telefonları olsa da Apple, işe başlamadan önce teknolojinin mükemmel olduğundan emin olmak için işi yavaşlatıyor olabilir.

Ve bu sadece iPhone’larla ilgili değil. Apple‘ın büyük ekranlı, hatta 20 inçten büyük katlanabilir bir iPad’e odaklanabileceği konuşuluyor. Bu, onu tablet ve dizüstü bilgisayar özelliklerini birleştiren üst düzey bir üretkenlik aracı haline getirebilir.

Herhangi bir resmi açıklama olmadan ve etrafta dolaşan söylentiler nedeniyle, katlanabilir bir iPhone veya iPad’in ne zaman ortaya çıkacağını kesin olarak söyleyemeyiz. Apple bizi şaşırtabilir ancak şimdilik çoğunlukla spekülasyondan ibaret.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu