Akıllı TelefonAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriGündemiOSiPhoneMobiroller

iCloud Sorun Yaşamaya Başladı!

Apple’ın bulut servisi iCloud son günlerde sorunlara neden olmaya başladı. Cupertinolu teknoloji devinin aksiyon alması bekleniyor.

Apple, iCloud servisi sayesinde cihazları arasında kullanıcıların çok kolay bir şekilde senkronizasyon yapmasını sağlıyor. Rakipsiz olan bu sistemin son günlerde sorun yaşamaya başladığı ortaya çıktı. Mydrivers’a göre, Apple kullanıcılarından gelen ve iPhone ve diğer cihazlarda iCloud’a yedekleme yapmak şu sırala mümkün değil.

Kullanıcılar senkronizasyon ve bulut albümlerine erişimle ilgili sorunları bildiriyor. Ancak, Apple’ın resmi web sitesindeki bilgilere göre, tüm hizmetler şu anda iyi çalışıyor. Ağ kullanıcılarından gelen geri bildirimlere bakılırsa, bu durum yalnızca Çin’de meydana gelmiş durumda..

Bildiğiniz gibi birkaç yıl önce Cupertinolu teknoloji devi Apple, Çin’de bir veri merkezi inşa etmeyi kabul etti. Çin iCloud sunucuları 2018’den beri Guizhou’da çalışıyor ve veriler tam bulut hizmetlerine hizmet verilen Çin dışına aktarılmıyor. Çin hükümetinin yanında olan Apple, bu sayede satışlarını artırmayı başarmıştı.

Kullanıcılar, sunucuların Çin’e taşınmasından bu zamana iCloud ile ortaya çıkan yavaş senkronizasyon ve veri kaybı gibi sorunladan şikayet etmeye devam ediyor. Muhtemelen bu yedeklenen veriler Çin hükümeti tarafından denetleniyor ve bu yüzden bir yavaşlama yaşanıyor. Bakalım iPhone üreticisi konu ile ilgili ne zaman açıklama yapacak?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu