Güncel Teknoloji HaberleriHyperOSXiaomi

HyperOS Yeni Bir Geliştirme Sürecine Evriliyor

Xiaomi'nin yeni yolu olarak görülen HyperOS için yeni bir geliştirme sürecine geçiliyor. Artık daha kararlı bir deneyim sunulacak.

Xiaomi bugün HyperOS geliştirme stratejisinde önemli bir değişiklik yaptığını duyurdu. Mevcut “Geliştirme” sürümünü “Beta” sürümü adı verilen yeni bir süreçle değiştiriyor.

Xiaomi şu anda, en yeni özellikleri deneyimleme karşılığında potansiyel hatalar ve aksaklıklardan memnun olan erken benimseyenler için özel arayüzünün bir “Geliştirme” versiyonunu piyasaya sürüyor. Bu yaklaşımın ilk geri bildirimi toplamak açısından değerli olmasına rağmen dezavantajları da vardı.

Yeni Beta programı daha sorunsuz bir deneyim vaat ediyor. Beta’yı test edenler, Beta ile birlikte gelecek özelliklere yine göz atabilecekler.

Bu, test ve günlük kullanım arasında geçiş yaparken artık verilerin silinmesine gerek olmadığı anlamına geliyor; bu, önceki “Geliştirme” sürümü kullanıcıları için büyük bir sıkıntıydı. Ek olarak, Beta test kullanıcıları güncellemeleri doğrudan alacak ve böylece manuel müdahaleye gerek kalmadan güncel kalmaları sağlanacak.

Bir diğer önemli gelişme ise Xiaomi’nin Beta süreç döngülerine yönelik yeni yaklaşımı. Beta programı, yeni özellik testleri için esnek bir model benimseyecek.

Bu, özelliklerin kullanıma sunulması için sabit bir tarihin olmayacağı anlamına geliyor; bunun yerine ihtiyaç duyuldukça kullanıma sunulacaklar.

Xiaomi, Ağustos 2024’e kadar “Geliştirme sürecini” sonlandırmayı planlıyor. Mevcut kullanıcılar, veri kaybı olmadan resmi sürüme sorunsuz bir şekilde yükseltme yapabilir.

Beta programı için ilk kayıtların 2024 yılının 4. çeyreğinde açılması bekleniyor. Uyumlu telefonlar ve başvuru prosedürlerine ilişkin spesifik ayrıntılar, Xiaomi Topluluğu’nda duyurulacak.

Yenilenen sistem geliştirme planı hem Xiaomi hem de kullanıcıları için çeşitli avantajlar sunuyor. Kullanıcılar sorunsuz yükseltmelerle daha istikrarlı bir Beta deneyiminin keyfini çıkarırken Xiaomi, HyperOS’u hızlıca geliştirmek için bu adımları atıyor.

Tüm diğer adımlar bir yana, şirket en son Redmi Note 11T Pro modelini HyperOS ile tanıştırmıştı.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
76
+1
9
+1
16
+1
8
+1
8
+1
11
+1
24

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu