Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

HyperOS Güncellemesi 4 Yıllık Xiaomi Telefonlara Geliyor

HyperOS güncellemesi her geçen gün yeni cihazlarla buluşuyor. Güncellemenin 4 yıllık Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerine geleceği bildirildi.

2020 yılında tanıtılan, başka bir ifadeyle 4 yaşında olan Xiaomi Mi 10 serisi HyperOS güncellemesi alacak. Bu bilgi Xioami’nin mobil sistem yazılımı departmanı müdürü Zhang Guoquan tarafından açıklandı. Kıdemli yöneticiye göre güncelleme Nisan ayında gelecek. Güncellemenin ilk sürümü her zaman olduğu gibi sınırlı sayıda kullaıcıya beta olarak sunulacak.

HyperOS Güncellemesi Mi 10 Serisine Geliyor

Xiaomi Mi 10 serisi kullanıcılarının şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Zira Xiaomi, geriye dönük yani 4 yıl önce tanıtılan başka hiçbir cihaza HyperOS‘u sunmayacak. Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro modelleri tanıtıldıkları dönem iki büyük Android güncellemesi alacakları vaat edildi. Buna rağmen akıllı telefonlar, MIUI 14 ile birlikte geçen yıl üçüncü Android güncellemesini (Android 13) aldı. Hatırlayalım bu üç telefon da Android 10 ile birlikte piyasaya sürüldüler.

Resmi açıklamaya göre MIUI 11 ile tanıtılan Mi 10 serisi, HyperOS ile birlikte dördüncü büyük yazılım güncellemesini alacaklar. Aynı güncelleme, MIUI 12 ile başlatılan Mi 10 Ultra için üçüncü büyük güncelleme olacak. Ancak HyperOS, Mi 10 serisine Android 14‘ü getirmeyecektir. Çünkü eski telefonlar için HyperOS, Android 13’ü temel alıyor. Hatırlatalım Xiaomi geçtiğimiz gün POCO X4 Pro 5G için de HyperOS’u Android 13 tabanlı olarak yayınladı.

Mi 10 serisi telefonlar için HyperOS güncellemesiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktığında sizi haberdar etmeye devam edeceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
11
+1
21
+1
3
+1
9
+1
9
+1
8
+1
38

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu