Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

HyperOS 2 Güncellemesi Alacak İlk Modeller Belli Oldu

HyperOS 2 güncellemesi test edilmeye başlandı. Güncelleme ilk olarak Xiaomi 14 serisi için dağıtıma sunulacak.

Xiaomi geçen yılın son çeyreğinde MIUI arayüzü yerine HyperOS‘a geçiş yaptığını duyurdu. Sistem altyapısında büyük yenilikler getiren yeni arayüzü sürümü tanıtıldıktan bir süre sonra pek çok Xiaomi, Redmi ve POCO model için dağıtıma sunuldu. Son gelişmeler Xiaomi’nin HyperOS 2 güncellemesi üzerinde çalıştığını gösteriyor.

HyperOS 2 güncellemesi test ediliyor

Sızdırılan bir ekran görüntüsüne göre marka HyperOS 2.0.240703 sürümünü Xiaomi 14 üzerinde test etmeye başladı. Son gelişmelere bakılırsa Xiaomi, HyperOS 2.0 ile birlikte HyperOS arayüzünde önemli iyileştirmeler yapacak. Önceki sürümde kullanıcılar tarafından rapor edilen bazı sorunlar giderilecek ve sisteme heyecan verici bazı yenilikler dahil edilecek. 

Güncellemenin sistem işlevlerini daha akıcı hale getirmek ve genel kullanıcı deneyimini iyileştirmesi bekleniyor. HyperOS 2’nin ayrıca sistem animasyonlarına daha fazla geliştirme sunması ve bazı AI özellikler içereceği gelen bilgiler arasında.

Xiaomi’nin mevcut amiral gemisi telefonlarından Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro ve Xiaomi 14 Ultra, HyperOS 2 sürümüne yükseltilecek ilk modeller olacak. Yine bir rapora göre HyperOS 2’nin dahili testleri Ağustos ayında başlayacak.

Ekim ayı sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi 15 serisi, kutudan HyperOS 2 ile çıkan ilk telefonlar olacak. HyperOS 2’nin global versiyonu ise aralık ayında ya da yeni yılla birlikte yayınlanacak. Xiaomi 14 serisi cihazların yanı sıra, Redmi K80 serisi ve Poco F6 serisi de güncellemeyi ilk alan modeller arasında olacak. 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
12
+1
2
+1
3
+1
2
+1
2
+1
6
+1
14
Başa dön tuşu