Güncel Teknoloji HaberleriHuaweiTablet

Huawei’nin Şimdiye Kadarki En büyük Tableti Olacak MatePad Pro 13.2 Geliyor!

Huawei'nin Galaxy S9 Ultra'ya rakip olacak tableti MatePad Pro 13.2 lansman tarihi onaylandı. 25 Eylül'de Çin'de tanıtılacak.

Akıllı telefon cephesinde ABD tarafından büyük ambargoya maruz kalan Huawei, bu alandaki boşluğu tablet ve bilgisayarda doldurmaya çalışıyor. Bu noktada da oldukça başarılı olan Çin’li teknoloji devi, bilgisayar satışlarında başarıdan başarıya koşuyor. Tablet pazarında ileri sıralara gözü diken Huawei, bu başarısını şimdiye kadarki en büyük tableti olmaya aday MatePad Pro 13.2 ile devam ettirmek istiyor.

MatePad Pro 13.2 Haftaya Bizlerle!

Devasa 13.2 inç ekrana sahip olacak tablet 25 Eylül tarihinde Çin’de tanıtılacak. Çok hoş görünen ultra dar çerçeve ile gelecek tabletin resmi görseline bakılırsa 13.2 inç ekranı bu çerçeve ile tableti büyütmeden yapabilecek.

Büyük bir ekran çentiğine sahip olması, MatePad Pro’nun 3D yüz tanıma, 3D ToF sensörü özelliklerini beraberinde getirmesi bekleniyor. Ön tarafta görüntülü görüşme için yüksek çözünürlüklü çift kamera ile bekleniyor. Arka tarafta ise ultra geniş lense sahip çift kamera kurulumu da barındırabilir.  öİşlemci olarak Huawei’nin dillere destan Kirin 9000S yer alacak.

NearLink StarLight logosunun posterde yer alması MatePad Pro’da Bluetooth ve Wi-Fi’nin güçlü yönlerini birleştiren kısa menzilli kablosuz teknoloji olan StarLight bağlantı teknolojisiyle donatılacağını gösteriyor. Bu bağlantı seçeneği, geleneksel kablosuz bağlantılara göre %60 daha düşük güç tüketimi, altı kat daha yüksek hız, 1/30 gecikme ve daha fazla sayıda ağ bağlantısını destekleme gibi çeşitli avantajlara sahip.

Posterde tabletin yanına konumlandırılmış kalem detayı, StarLight bağlantı teknolojisi sayesinde gecikme süresi azaltılmış olması muhtemel. Pil ömründen tasarruf ederken fiziksel kağıt ve kalem kullanımına benzer bir yazma deneyimi sunacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu