Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriHonorHuaweiXiaomi

Huawei, Xiaomi ve Honor Yeni Katlanabilir Telefonlar Hazırlıyor

Yeni bir rapora göre Huawei, Xiaomi ve Honor, Galaxy Z Flip tarzı dikey yönlü katlanabilir telefonlar hazırlıyor.

Akıllı telefon pazarında Samsung’un liderliği sürerken, özellikle Çinli markaların çıkardığı daha güçlü ve modern tasarımlı modeller, Samsung’u bir hayli zorlamaya başladı. Hatta Çin pazarında daha çok yerel markaların ağırlığı hissediliyor. Yeni bir rapora göre önde gelen Çinli markalar Huawei, Honor ve Xiaomi dikey yönlü katlanabilir modeller üzerinde çalışıyor.

Motorola RAZR ve Samsung Galaxy Z Flip serisi bu segmentte en çok ilgi gören telefonların başında geliyor. Öte yandan Çinli markalar yeni modeller hazırlarken, Samsung ve Motorola da bu segment için üç model hazırlığında Motorola, Razr 50 ve Razr 50 Ultra’yı, Samsung ise Galaxy Z Flip 6’yı hazırlıyor.

Yeniden Çinli markaların katlanabilir modellerine dönecek olursak, Ross Young adlı güvenilir kaynak bu telefonlar hakkında ne yazık ki bir bilgi aktarmıyor, ancak geçmişte bu telefonlar hakkında sayısız sızıntıya şahit olduk.

Honor Magic V Flip modelinden başlayacak olursak, bu telefonda 4.500 mAh büyüklüğünde bir pil yer alacak. Bu pil aynı zamanda segmentteki en yüksek kapasiteli pil olacak.

Xiaomi Mix Flip olarak çıkış yapacak olan modelde ise kapak ekranın 3.6 inçten büyük olması bekleniyor. Telefonda ayrıca 50 megapiksel ve 60 megapiksel şeklinde çift arka kamera ve 32 megapiksel ön kamera yer alacak.

Huawei cephesinden nasıl bir katlanabilir modelin geleceği merak konusu. Şirket bir süre önce Pocket 2’yi piyasaya sürdü. Yeni modelde belki bir donanım güncellemesi gelebilir ya da marka daha ucuz bir modeli karşımıza çıkarabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu