Huawei Watch GT 4 İçin Yeni Sağlık Özelliğini Tanıttı!

Huawei resmi Watch GT 4 lansmanına bir gün kala akıllı saat için yeni TruSeen 5.0+ teknolojisini resmi X hesabı üzerinden duyurdu.

Gelişmiş teknolojilerin çıkış noktası haline gelen Huawei, sağlık takibi konusunda diğer firmalara fark atmış durumda. Giyilebilir teknolojilerine sağlık uygulamalarını iyi entegre ederek akıllı telefonlardan takip ve değerlendirme imkanı vererek bir adım öne çıkıyor. Mayıs atında Watch 4 serisini tanıtarak premium ile kullanışlılığı birleştirdi. Şimdi daha uygun fiyatlı Watch GT 4 serisi ile daha düşük bütçeyle benzer özeliklerini sunmaya hazırlanıyor.

Huawei resmi olarak Watch GT 4 lansmanına bir gün kala çıkaracağı akıllı saatler için yeni TruSeen 5.0+ kalp atış hızı takibine yönelik başka bir fragman paylaştı.

Gönderisinde ”Eşsiz hassasiyete ve sağlıkla ilgili içgörülerin yükseltilmiş boyutuna sahip en son teknolojiye gözlerinizi dört açın. Sağlık ve sağlıklı yaşamın geleceği yarın açıklanacak. Hazır mısın? #HuaweiHealth #FashionForward #ComingSoon”  açıklamasında bulunan firma sağlık konusunda tek olmaya aday.

Peki TruSeen Teknolojisinin Tarihçesi ve Özellikleri Nedir ?

Kalp atış hızı, kalp sağlığının en doğrudan göstergesi olarak gösteriliyor. Huawei’nin anavatanı Çin’de kalp hastalığı bulunan kişi sayısı 290 milyonu altı ve ölümler % 40 üzerinde. Bu yüzden özellikle kalp sağlığı takibini iyi bir şekilde yapmak isteyen Huawei bu alana yatırımlarını arttırmış durumda.

İlk olarak TruSeen 1.0’ı giyilebilir ürünlerine tanıtan firma, ilk sürümle yalnızca statik kalp hızını izleyebiliyordu. TruSeen 2.0 teknolojisi ile birlikte altı egzersiz modu için dinamik kalp atış hızı izlemeyi ve bilimsel uyku ve stres izlemeyi destekliyordu.

huawei-truseen
huawei-truseen

Ardından tanıtılan TruSeen 3.0 ile ilk kez giyilebilir cihazlarında 24 saat boyunca sürekli izlemeyi destekledi. Kullanıcılar bileklerini kaldırdıklarında kalp atış hızlarını görebiliyorlardı. Huawei TruSeen 3.5, kalp atış hızı izleme özelliği yüzme, eliptik makineler, kürek makineleri ve daha fazlası gibi daha zengin egzersiz senaryolarını destekledi. Aynı zamanda ilk kandaki SpO2 ölçümünü TruSeen 3.5 ile yaptı.

Daha sonra daha doğru kalp atış hızı ölçümü ve takibi yapabilen, tek bir testten tüm gün SpO2 takibini geçerek kapsamlı ve proaktif bir sağlık yönetimi sunan, aynı zamanda bunu düşük güç tüketerek yapan TruSeen 4.0 tanıtıldı. Git gide gelişen teknoloji durmak bilmiyordu.

Son olarak TruSeen 5.0+, düzensiz hareketin neden olduğu hareket gürültüsüyle daha iyi başa çıkabilmek için güçlü bir parazit önleme ve gürültü azaltma tasarımına sahipti.

Çok yakında tanıtılacak Watch GT 4 serisiyle birlikte yeni sağlık özelliklerini hep birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu