Akıllı SaatGüncel Teknoloji HaberleriHuaweiTeknolojiVideo İncelemeler

Huawei Watch Fit 3 inceleme! Bu Nasıl Fit Arkadaş?

Akıllı saat pazarında Türkiye'nin en çok satan markası olan Huawei'nin yeni nesil akıllı saati Huawei Watch Fit 3 inceleme ile karşınızdayız.

Akıllı saat pazarında bugün Apple’ın karşısındadurabilen tek üretici Huawei. Sunduğu teknolojiler ile sağlık konusunda Apple da dahil tüm üreticilerin önünde yer alan Çinli üretici yeni nesil Fit serisi ile karşımızda. İlk kez Dubai’de karşılaştığımız Huawei Watch Fit 3 sunduğu özellikler ve yenilikler ile kendi fiyat segmentinin en iddialı ürünü. Biz de bugün Huawei Watch Fit 3 inceleme videosu ile kafalardaki tüm soru işaretlerine cevap veriyoruz.

Ürünün adı “Fit” olsa da kendisi “Fat” bir ürün. Fat derken ürünün kalınlığı sadece 9,9mm kalınlıkta ve birçok telefondan da ince. Bununla birlikte sadece 26 gram ağırlığında ve bu da bu saati kolunuzda gün içinde hissetmemenize sebep oluyor. Yani bu saat ile artık rahat rahat uyuyabileceksiniz. Özellikle bizim kullandığımız ve incelemesini yaptığımız Naylon Kumaş Kayış sayesinde ürünü kullanırken kolumuzda olduğunu unuttuk. Huawei Watch Fit 3 modelini alırken 3 farklı kayış seçeneğinden birini seçebilirsiniz ama biz bu seçeneği aşırı derecede rahat ve kullanılabilir bulduk.

Huawei, son dönemde akıllı saat pazarında öylesine bir gelişim ortaya koydu ki; şu anda dünyada hiçbir üretici onun yanına bile yaklaşabilmiş değil. Watch D modeli ile tansiyon ölçümü yaparken, Watch 4 Pro modeli ile şimdilik sadece Çin’de şeker ölçümü yapabilmek bile mümkün olabiliyor. Bugün incelemesini yaptığımız Huawei Watch Fit 3 ise TrueSense 5.5 desteği sayesinde amiral gemisi seviyesinde spor ve diğer ölçümleri yapabiliyor. Bununla birlikte saatin arayüzünde bulunan “Kurslar” sekmesi altında kişisel spor antrenörünün olması da spor yapan kişiler için gerçekten güzel bir sürpriz olarak öne çıkıyor. Yeni nesil uyku takip sistemlerinden birisi olan Uyku Nefesi Farkındalığı özelliği sayesinde de uyku apnesi gibi rahatsızlığı olan ve bunu fark etmeyen birçok kişinin tanısını bile koyabilecek nitelikte bir ürünle karşı karşıyayız. Dilerseniz daha fazla uzatmatalım ve Huawei Watch Fit 3 inceleme videosuna geçiş yapalım.

Video biraz uzun oldu ama tüm detaylareı sizlerle paylaşmak istedik. Videonun içinde kaybolmamanız için de dakika dakika neler bulacağınızı paylaşalım. Dilediğiniz yerden incelemeyi izlemeye başlayın. Biz akıllı saat inceleme videolarını genelde 3 bölüme ayırıyoruz.

 • 00:00 – 06:44 Genel Kullanıcı Deneyimi
 • 06:45 – 08:32 Sesli Görüşme Testi
 • 08:33 – 15:48 Saat Arayüzü
 • 15:49 – 20:58 Uygulama Arayüzü

Huawei Watch Fit 3 Teknik Özellikler

 • 1,82 inç boyutunda, 3:2 formatında, 480x408p çözünürlükte, 347ppi yoğunlukta, 60Hz destekli yeni nesil AMOLED ekran
 • 9,9mm kalınlık ve 26 gram ağırlık
 • 9 eksenli IMU sensörü (İvmeölçer sensörü, Jiroskop sensörü, Manyetometre sensörü) ,
 • Optik nabız sensörü
 • Ortam ışığı sensörü
 • 5ATM su geçirmezlik
 • 2,4 GHz, BR ve BLE’yi destekleyen Bluetooth 5.2
 • 10 güne kadar pil ömrü (degtaylı testler inceleme içinde)
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu