Dünyanın Kan Şekeri İzleme Özelliğine Sahip İlk Saati Piyasaya Sürüldü!

Merakla beklenen dünyanın ilk Non-invaziv kan şekeri izleme özelliğine sahip akıllı saati Huawei Watch 4 serisi piyasaya sürüldü.

Teknoloji devi Huawei bugün Çin’de bir etkinlikle sağlık alanında bir ilke sahip akıllı saat serisini piyasaya sürdü. Dünyanın ilk Non-invaziv kan şekeri izleme özelliğine sahip Huawei Watch 4 serisi. Bu ay başında tanıtılan saat şimdi ise satışa sunuldu.

Yüksek Basınç Değerlendirmesi:

Akıllı saatlerinde kullandığı sağlık teknolojileriyle her zaman önde olan Huawei bu saatinde de şaşırtmadı. Kan şekeri sağlığı alanına ek olarak aynı zamanda ilk yüksek kan şekeri risk değerlendirme araştırmasını da başlattı. Ayrıca on adet sağlık göstergesini tek tıklamayla gösterebilen, raporların oluşturulması ve çevrimiçi danışma için Tek Durak kapalı döngü hizmeti getirdi. Bu teknolojiler onu sektörde sağlık alanında öncü haline getiriyor.

Watch 4 serisi benzersiz titanyum alaşımlı kasa ve geri dönüştürülebilir maddelerden üretilmiş kayış ile geliyor. Kayışın yüzeyindeki kumaş lifler geri dönüştürülmüş balık ağı ve kumaşından yapıldı. Bu yüzden hem sertlik hem de rahatlık sağlıyor.

Saatin bir başka ilki ise sektörde safir cam kullanılan ilk model olması. Safir camın çok dayanıklı olmasından dolayı saate ekstra koruma sağlıyor. Önceki Watch 3 serisine göre daha hafif ve daha ince olması da kullanımı kolaylaştıran başka bir etken.

Watch 4 serisi, Huawei TruSeen 5.0+ kalp atış hızı izleme teknolojisi ile geliyor. Kullanım alışkanlığınıza göre gündüz ve gece boyunca farklı durumlarda kalp atışı verinizi izleyerek kayıt ediyor. EKG analizi, kalp sağlığı araştırması, damar sağlığı araştırması, solunum sağlığı araştırması ve kan damarı yaşı tespiti ve kardiyovasküler risk taraması gibi yeni teknolojileriyle benzersiz oluyor.

HarmonyOs 3.1 ile gelecek saat çok farklı egzersiz modlarıyla donatıldı. 4 Pro modeli 5 ATM su geçirmezlik, ve 4,5 günlük pil ömrüyle kullanıcılara uzun süre kullanma imkanı sağlayacak. Düz modelinde bu şarj süresi 3 gün. Önceki modellerine göre batarya performansının düştüğünü söyleyebiliriz.

Watch 4 Serisi Fiyatlandırma

Huawei Watch 4 Pro:

  • Brown Leather – 3399 yuan -484 dolar
  • Titanium – 3999 yuan-569 dolar
  • Blue Earth – 3599 yuan-512 dolar

Watch 4:

  • Venus White – 2899-412 dolar
  • Moon Black – 2699-384 dolar
  • Saturn Brown – 2899-412 dolar

Başa dön tuşu