Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriHarmonyOSHuawei

Huawei Üç Katlı Telefon Yarışında Samsung’u Geçecek

Görünüşe bakılırsa katlanabilir telefon pazarında yeni bir döneme geçiliyor. Huawei üç katlı bir katlanabilir telefon geliştiriyor.

Samsung, katlanabilir akıllı telefonları küresel olarak piyasaya süren ilk markaydı. Şirket, 2020’den beri Galaxy Z serisi cihazlarda iyi satışlar elde ediyor. Ancak Çinli rakipler kısa süre içerisinde Samsung’a yetişti, hatta Huawei, Samsung’u satış rakamları itibariyle geçmiş durumda. Huawei’in katlanabilir akıllı telefon satışları şu an için Samsung’un önünde. Huawei ayrıca yeni bir rapora göre üç katlı telefon yarışında da Samsung’un önünde olacak.

Üç katlı Huawei telefon, Samsung’dan önce çıkış yapacak

Huawei’in üçe katlanabilen bir telefon üzerinde çalıştığını artık duymayan kalmamıştır. Şimdi mobil dünyasının iki önemli sızıntı kaynağı Digital Chat Station ve Ice Universe sayesinde cihaz hakkında bazı yeni ayrıntılara sahip oluyoruz.

Digital Chat Station, yakın zamanda Weibo’da yayınladığı bir paylaşımda, Huawei‘nin üçe katlanabilen telefonunun dünyada bir ilk olacağını açıkladı. Çift menteşeli bu telefonun “iç katlama + dış katlama” tasarımına sahip olduğu belirtildi. 

Böyle bir tasarım, telefonu içeriye doğru (mevcut katlanabilir telefon gibi) ve aynı zamanda dışarı doğru da katlamanıza izin verecektir. Telefon tam açıldığında ekran boyutunun 10 inç olduğu tahmin ediliyor ve sızıntı, katlanabilir telefonlarda önemli bir sorun olan kırışıklık kontrolünün bu cihazda iyi kontrol edilebileceğini öne sürüyor. Kaynak paylaşımda ayrıca telefonun çok yeni teknolojilerle donatılacağını ve rakipsiz olacağını belirtiyor. 

Bir diğer ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe, bu iddiayı doğruluyor ve Huawei’in üçe katlanabilir olan bir telefonu piyasaya sürecek ilk şirket olacağını söylüyor. Kaynak, özellikle Samsung’u hedef alarak teknolojilerinin “çok geride kaldığını” ve hala temel katlanabilir telefonların tasarımlarıyla boğuştuklarını aktarıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu