Güncel Teknoloji HaberleriHuaweiTeknoloji

Huawei Türkiye İş Ortakları Zirvesi İstanbul’da gerçekleştirildi

Huawei Türkiye, 2023 İş Ortakları Zirvesi kapsamında çalıştığı şirketler ve müşterileriyle bir araya geldi.

Huawei Türkiye, 2023 İş Ortakları Zirvesi kapsamında çalıştığı şirketler ve müşterileriyle bir araya geldi. Sektör profesyonelleri ve iş ortaklarıyla bir araya gelen teknoloji devi Huawei’nin son dönemdeki büyüme performansı ve bu yükseliş sürecine Huawei iş ortaklarının katkıları ele alındı.

Huawei Türkiye İş Ortakları Zirvesi İstanbul’da gerçekleştirildi

İstanbul Ataşehir’de bulunan Sheraton Grand otelde bir araya gelen şirketler, birçok alanda birlikte çalıştığı şirketin temsilcileriyle bir arada bulundu. Huawei’in iş geliştirme stratejilerini ve yeni trendleri iş ortaklarıyla paylaşmak, şirketin marka itibarına katkıda bulunacak projelere birlikte imza atmak ve iş birliğine dayalı karşılıklı güveni daha da güçlendirmek, zirvenin temel hedefleri arasında bulundu.

Huawei Türkiye Genel Müdür Kaya Shi: Türkiye’ye duyduğumuz güvenle büyümeye devam ediyoruz açıklamalarında bulunarak ‘Fırsat, Ekosistem, Bütünlük, Dijitalleşme’ temasıyla hayata geçirilen zirvenin açılış konuşmasını devam etti. 2022 yılının Huawei için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgularken, yıllık bazda 92,4 milyar dolar gelirle, istikrarlı bir finansal performans sergilediklerinin altını çizdi.

Kaya Shi sözlerinin devamında, “Dijital güç ve bulut gibi yeni servislerimiz büyümeye devam ediyor. Ar-Ge’ye de önemli ölçüde yatırım yapmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl, yıllık gelirimizin %25’inden fazlasına tekabül eden 2,3 milyar doların üzerinde bir bütçeyi Ar-Ge’ye ayırdık. Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz başarılı projeler, şu ana kadar 30’dan fazla ülkede uygulandı. Türkiye’de 21 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Bugün, %95’i yerel çalışanlarımız olmak üzere toplam 1.700 çalışanımız bulunuyor. Yerel üretim tesisimizde bugüne dek 150.000’den fazla yerelleştirilmiş ürünün sevkiyatını gerçekleştirdik. Türkiye’deki yabancı sermayeli kuruluşlar arasında yerel olarak bulut altyapısı kuran ilk ve tek şirket olarak, yerel bulut hizmetini resmi olarak başlattık. Tüm bunlar Huawei’in Türkiye pazarına duyduğu güveni ve dikkatli yönetim konusundaki kararlılığını gösteriyor” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu