Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriHarmonyOSHuawei

Huawei Pocket Serisi Yeni Bir Katlanabilir Telefon Geliyor

Huawei, özellikle Galaxy Z Flip 5'in karşısına konumlandırılacak yeni bir Pocket serisi kapaklı katlanabilir telefon hazırlıyor.

Huawei’in bahar döneminde P70 serisi modelleri duyurması bekleniyor. Markanın bununla birlikte şubat ayında bir katlanabilir telefon duyuracağı aktarılıyor. Weibo aracılığıyla paylaşılan bilgilerde dikey yönlü katlanabilir telefon 5G destekli bir Kirin işlemciden güç alacak. Kaynak, Huawei Pocket serisi yeni telefonun 24 Şubat’ta Çin’deki Fener Festivali’nden sonra yapılabileceğini öne sürüyor. Ön siparişler de yine şubat ayı içerisinde başlayacak.

Huawei’in şu anda üç katlanabilir telefon hattı var: Pocket (kapaklı telefonlar), X (dışa doğru katlanan tabletler) ve Xs (içe doğru katlanan tabletler). Pocket serisinde şu ana kadar P50 Pocket ve Pocket S modelleri tanıtıldı. Her iki telefon Çin pazarında kendi segmentinin yüzde 30’luk bir dilimini oluşturuyor.

Pocket serisinde 2022 yılında tanıtılan ve fiyatı yaklaşık 695 dolar Pocket S kendi kategorisinin en uygun fiyatlı çözümlerinden biri oldu. Snapdragon 778G işlemcisinden güç alan modelde 6.9 inç büyüklüğünde iç, 1.04 inç büyüklüğünde dış ekrana yer verildi. Yeni modelde özellikle dış ekranın daha büyük hale getirilmesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu