Güncel Teknoloji HaberleriHarmonyOSHuawei

Huawei Pocket 2 İçin Müjde Verildi!

Huawei katlanabilir telefonlar duyurmayı sürdürecek. Yeni bir rapora göre Huawei Pocket 2 bu yıl tanıtılacak.

Huawei, şu an küresel çapta katlanabilir telefon pazarında Samsung’un karşısında durabilen tek marka konumunda. Mate X serisi ve özellikle dikey yönlü katlanabilen Pocket modellerle birlikte Huawei’in katlanabilir telefon pazarındaki iddiası daha iyi bir noktaya geldi. Huawei P50 Pocket 2022’nin başında piyasaya sürülürken, bu modeli daha sonra Snapdragon 778G işlemcili Pocket S modeli izledi. Özellikle Pocket S ile birlikte katlanabilir telefon pazarında fiyat çıtası bir hayli düştü. Yeni bir rapora göre Huawei dikey yönlü katlanabilen telefonlar duyurmayı sürdürecek. Çin’den gelen bilgilerde Huawei Pocket 2 modelinin yılın ikinci yarısında tanıtılacağı bildiriliyor.

Huawei Pocket 2 Neler Sunacak?

Bir sonraki Pocket serisi telefonun neler sunacağı ve nasıl bir tasarıma sahip olacağı bilinmiyor. Telefon muhtemelen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. Daha iyi bir kamera paketi sunması beklenen telefonda öncülüne göre daha büyük bir ön ekran yer alması bekleniyor.

Pocket 2’nin yılının ikinci yarısında tanıtılacağı göz önüne alındığında telefonun en önemli rakibi Galaxy Z5 Flip olacaktır. Samsung katlanabilir telefonlarını genelde temmuz-ağustos döneminde duyuruyor. Öte yandan bu ikilinin küresel pazarda iddialı bir rakipleri daha olacak. OPPO Find N2 Flip kısa süre içerisinde tanıtılacak. Telefonun Avrupa fiyatının 1.199 € olması bekleniyor.

Huawei P50 Pocket S

Yeniden Huawei cephesine dönecek olursak, markanın önümüzdeki ay P60 serisiyle birlikte Mate X3 modelini de duyurması bekleniyor. Katlanabilir telefon öncülüne göre daha kompakt ve daha hafif bir yapıda olacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu