Huawei P60 ve P60 Pro, Ön Siparişe Açıldı

Huawei P60 ve P60 Pro daha duyuruya bir hafta olmasına rağmen Çin’de ön sipariş almaya başladı. P60 Pro’yu Türkiye’ye bekliyoruz.

Huawei P60 ve P60 Pro, markanın 23 Mart tarihinde Çin’de gerçekleştireceği etkinlikte tanıtılacak. Huawei aynı etkinlikte katlanabilir telefon Mate X3 ve Watch 4 akıllı saat serisini de duyuracak.

Duyuru tarihi yaklaşırken tanıtılacak olan telefonların tümü Çin’de ön sipariş almaya başladı. Kör ön sipariş olarak değerlendirilen bu süreçte üretici teknik detay ve fiyatlandırmaya yer vermeden telefonlara olan talebi genelde ölçüyor. Aynı zamanda Mate X3 için de kör ön sipariş süreci başlamış durumda.

Huawei P60 serisi Çin’de tanıtıldıktan kısa bir süre sonra küresel çapta boy gösterecek. Ülkemizde Huawei P60 Pro ve Mate X3’ün satışa sunulması bekleniyor. Huawei’in her iki telefonda ön siparişe özel yine birçok promosyon sunması bekleniyor.

Huawei P60, 5G modemden yoksun Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisinden güç alacak. 50 megapiksel Sony IMX888 sensörüne sahip ana kameranın yer verileceği telefonda F / 1.4-4.0 değişken diyafram sistemi olacak. Huawei P60 Pro’da ise P60’dan farklı olarak 64 megapiksel OmniVision OV64B periskop sensör yer alacak. Pro modelin işlemci biriminde Snapdragon 8 Gen 2 olacak.

Huawei Mate X3 modeline gelince, markanın katlanabilir telefonuna Snapdragon 8+ Gen 1 güç verecek. 50 megapiksel üçlü arka kameraya sahip olacak modelde ayrıca 66 W şarj destekli 4800 mAh göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu