Akıllı TelefonEMUIGüncellemeHuawei

Huawei P30 Pro Aralık 2022 Güncellemesi Yayınlandı

Huawei P30 Pro modeli neredeyse iki ay geriden gelerek Aralık 2022 güvenlik güncellemesini yayınlamaya başladı.

P30 Pro Aralık 2022 Güncellemesi

Huawei neredeyse yeni yılın ikinci ayına geçmemize sayılı günler kala P30 Pro akıllı telefonu için geçtiğimiz ayın güvenlik güncellemesi olan Aralık 2022 güvenlik yaması güncellemesini yayınlamaya başladı.

P30 Pro’nun en son yazılım güncellemesi 12.0.0.146(C431E3R2P2) sürümü ile birlikte geliyor. Huawei’nin akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan güvenlik açıklıklarını Aralık 2022 güncelleme sayesinde kapattılar. Yani güncelleme genel hatları ile hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri içeriyor. Cihazın kullanıcıları yeni sürüm olan EMUI 13’ü beklese de şirket kullanıcıları bekleterek yeni sürüm güncellemesini vermiyor. İlk sürümünden itibaren de olduğu gibi bu cihaza güncellemeler yavaş yavaş geliyor.

Eğer P30 Pro kullanıcısı iseniz Ayarlar > Sistem Güncellemeler > Yazılım Güncellemesi bölümüne giderek Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğini seçin ve güncellenme ayrıntıları geldiğinde İndir ve Yükle seçeneğini seçerek Aralık 2022 güvenlik güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Huawei P60 Ultra Kesin Geliyor, Asın Bayrakları

P30 Pro 12.0.0.146 Sürümü Değişiklik Listesi ve Notlar

Değişiklik günlüğü bölümünde “Bu güncelleme güvenlik yamaları ile sistem güvenliğini arttırmaktadır.” açıklaması bulunuyor. Güvenlik başlığı altında ise “Daha iyi sistem güvenliği için Aralık 2022 güvenlik yamaları entegre edildi. Huawei EMUI sisteminin güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen resmi Huawei web sitesini ziyaret edin: https://consumer.huawei.com/tr/support/bulletin/2022/12/” Güncelleme ile ilgili notlar bölümünde ise:

  • Bu güncelleme ile kişisel verileriniz silinmeyecektir fakat güncelleme öncesinde tüm önemli verilerinizi yedeklemeniz önerilir.
  • Güncelleme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen Huawei müşteri hizmetleri destek hattını arayın veya yardım için Huawei servis merkezlerinden birini ziyaret edin.
  • Bu güncelleme paketi güncelleme tamamlandıktan sonra otomatik olarak silinecektir.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu