Huawei MatePad Air, Canlı Görseller Eşliğinde Sızdırıldı

Huawei’in merak uyandıran tableti Huawei MatePad Air, sadece 24 saat sonra tanıtılacak. Öncesinde tabletin canlı görüntülerine bakalım.

Huawei, 18 Mayıs tarihinde ülkesi Çin’de gerçekleştireceği kapsamlı etkinlikte birçok yeni ürünle sahne alacak. Bunlardan biri olan Huawei MatePad Air tablet modelinin birçok görüntüsü sızdırıldı. Diğer ürünlerin neler olduğunu aktaracağız, ancak öncesinde iPad Air’e rakip olmasını beklediğimiz MatePad Air neler sunuyor göz atalım.

MatePad Air, beyaz bir perakende kutusu içinde geliyor. Tablet, yuvarlak köşeleri olan şık bir gövdeye sahip ve doku, buzlu gümüş rengindedir. Sırtın ortasında gümüş bir Huawei logosu var. Sol üst köşede bir ana kamera ve bir LED flaştan oluşan silindirik bir tümsek vardır. Kamera birimi akıllara iPhone XR modelini getirmedi değil. Her ikisi de çerçevenin sol üst köşelerinde bulunan iki düğme göze çarpıyor.

Huawei MatePad Air’de 11 inç büyüklüğünde ve 3:2 en boy oranına sahip ekran bulunuyor. Huawei’nin 2.8K çözünürlüğe sahip ilk 3:2 en boy oranına sahip tableti olacak. Ekran LCD tabanlı olacak ve 144Hz tarama hızını destekleyecek. İlginç bir şekilde tablet sadece 508 gram ağırlığında ve 6,4 mm kalınlığıyla MatePad kategorisindeki en ince tablet olacak.

Tablet, Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden güç alıyor. Huawei’nin tablette büyük bir ısı dağıtma sistemi ve büyük bir 8200mAh pil sunması bekleniyor. Kutudan çıkacak şarj cihazı ise 40 watt gücünde olacaktır.

Huawei’in Çin’de gerçekleştireceği etkinlikte Watch 4 serisi, MatePad mini tablet, Huawei MateBook E 2023, Huawei MateBook X Pro, 14s ve 16s 2023, Huawei Vision 3 2023 televizyon serileri tanıtılacak.

Başa dön tuşu