Akıllı TelefonHarmonyOSHuawei

Huawei Mate 60: Sızıntıyla Ortaya Çıkan ‘Xmage’ Teknolojisi

Huawei Mate 60 modelinin çift renkli tasarımı ve Xmage teknolojisi hakkında detaylı bilgi! Yeni renk seçenekleri ve kamera özellikleri burada.

Huawei, uzun bir süredir akıllı telefon endüstrisinde başarılı bir şekilde varlığını sürdürüyor. Amerika’da karşılaştığı bazı zorluklara rağmen, şirket yeni modeller geliştirmek konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Firmanın uzun çalışmalarının meyvesi olan Huawei Mate 60 modelindeki ‘Xmage’ teknolojisine yakından göz atalım.

Çift Renkli Tasarım, Huawei Mate 60’ın Arka Panelinde Parlıyor

GSM Arena’nın haberine göre, bu bilgiler, akıllı telefonun üretim sürecinin devam ettiği bir dönemde ortaya çıktı ve yeni renk seçeneği de gün yüzüne çıktı. Huawei’ın yeni Mate 60 akıllı telefonunun arkasında çift renkli bir tasarım bulunduğu gözlemlendi.

Kamera İçin Yeni ‘Xmage’ Teknolojisi ile Renk Seçenekleri Artıyor

Online platformlarda paylaşılan ek fotoğraflar, bazılarının montaj tesislerinden geldiğini düşündüğü ve bu sayede kameranın yeni renk seçeneklerini sergilediği sonucuna varılmasına neden oldu. Yeni renk tasarımının yanı sıra, yeni kameranın da kendi dairesel kamera adası ile birlikte geleceği tahmin ediliyor.

Mor Renkte Gelen Akıllı Telefon, Çift Renkli Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

Fotoğraflarda dikkat çeken özelliklerden biri, akıllı telefonlardan birinin mor renkte olmasıdır. Camın üst kısmı matlaştırılmışken, alt kısım açık bırakılmıştır.

Huawei‘ın tasarım tercihi, akıllı telefonun ışık düşmesine ve yüzeye yansımasına bağlı olarak aynı renkte iki farklı ton gibi görünmesini sağlıyor.

Ivory-Beyaz Seçeneği, Üst ve Alt Renkler Arasındaki Farkı Belirginleştiriyor

Başka bir sürüm olan beyaz-ipek seçeneği, akıllı telefonun alt kısmının tamamen gri olduğu gözlemlenmiştir. Metalik alt bölüm, beyaz-ipek ile belirgin bir kontrast oluşturarak dikkat çekmektedir.

Siyah seçeneğinin çift renkli tasarımının henüz onaylanmadığını belirtmekte fayda var. Çünkü görüntü, siyah varyantın gerçekten çift renkli tasarımdan farklı olup olmadığını doğrulamak için yeterince yakın değil.

Huawei Mate 60’ın Siyah, Mor ve Beyaz-İpek Seçeneklerini Gösteren Görseller

Mor seçeneğinin resmi Weibo platformunda paylaşıldı ve yaklaşan Huawei Mate 60’tan beklenenleri gösteren bir önizleme sunmaktadır. Ancak, görüntü hala oldukça uzak ve özellikle siyah varyantıyla ilgili fazla bilgi sunmamaktadır.

Daire şeklindeki kameranın ortasında “XMAGE” yazısı bulunmaktadır ve daha önceki sızıntılara göre, yaklaşan akıllı telefonun ortasında çift delikli bir ekranın olabileceği belirtilmektedir. Ayrıca, delikli bölümün selfie fotoğrafları için üst düzey bir lensin yanı sıra 3D ToF sensörünü kullanacağı da belirtilmektedir.

Huawei Mate 60’ın çift renkli tasarımı ve yeni “Xmage” teknolojisi, akıllı telefon dünyasında büyük bir merak uyandırdı. Renk seçeneklerinin ve kamera tasarımının sonunda nasıl sonuçlanacağını görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Huawei Mate 60
Huawei Mate 60
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu