Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriHarmonyOSHuawei

Huawei Mate 60 Canlı Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Huawei Mate 60 ilk kez kameralara yakalandı. Huawei’in Mate 60 serisi yeni telefonu farklı bir arka yüzeye sahip olacak.

Huawei, Mate 60 serisini piyasaya sürmek için hazırlıklarına devam ediyor. henüz tanıtım tarihi belli olmayan seri sızıntılara konu olmayı sürüdürüyor. Son olarak serinin standart modeli Mate 60’a ait canlı fotoğraflar Çin sosyal platformu Weibo’da yayınlandı. 

Yeni görseller, Mate 60’ı iki tonlu bir arka panelle gösteriyor. Görünüşe göre üst kısım buzlu camdan, alt kısım ise metalden oluşuyor. Üç modüllü yuvarlak kamera bloğu önceki sızıntılarda da karşımıza çıkmıştı.

Daha önceki bilgilere göre Mate 60, 120Hz yenileme hızına sahip 1220p OLED ekrana sahip olacak ve bu ekran, iki ön kamera ve 3D ToF sensörlerinin yer aldığı bir dinamik taşıyacak. iPhone 14 Pro serisindeki benzer olacak dinamik adanın Apple’ınkinden daha işlevsel olacağı gelen bilgiler arasında.

Çinli sosyal ağ Weibo’da paylaşılan daha önceki bir sızıntıda Mate 60 serisinin, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacağı iddia edildi. Bu işlemci serisini daha önce 4G desteğiyle kullanan Huawei’in Mate 60 serisinde 5G modemleri entegre edeceği bildiriliyor. Hatta Huawei’in 5G desteğine sahip bazı modelleri test etmeye başladığı bazı belgelendirme kuruluşlarına yansıdı. Merak edilen Mate 60 ve ülkemizde satışa sunulacak Mate 60 Pro’nun eylül ayında tanıtılıp tanıtılmayacağı. 5G desteğinin bu modellere yetiştirilmek istenmesi tanıtım tarihini biraz ileri çekebilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu