Huawei Mate 50 Değişken Diyaframı ile Dikkat Çekiyor

Huawei’nin yeni canavarı Huawei Mate 50 için geri sayım başladı. Bu telefonda değişken diyaframın yer alacağı ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi Huawei çok yakında karşımıza yeni amiral gemisi modelleri ile çıkacak. Mate 50 ailesinin kamera tarafında Leica olmadan ne yapacağı merak ediliyordu. Bugün ise Huawei Mate 50 karşımıza değişken diyaframı ile çıktı. Sızdırılan fotoğraflar telefonun kamerasının çok iddialı olacağını bizlere gösteriyor.

Yayınlanan görselde sağ üst köşede, lensi değişken bir açıklığa sahip olan ana kamera yer alıyor. Diyaframı değiştirmenize izin veren Samsung Galaxy S9’da da benzer bir şey gördük (F1.5 / F2.4). Sol üst kısım ultra genişliğe ev sahipliği yapıyor. Sağ alt kısım 3.5x telefoto lens yer alıyor ve sol alt kısım ToF modülü için ayrılmış durumda.

Huawei’nin değişken diyafram açıklığı büyük olasılıkla kendi tescilli teknolojisine dayanıyor. Huawei geçen yıl “Diyafram, Kamera Modülü ve Elektronik Cihaz” başlıklı bir patent başvurusunda bulunmuştu. Görünüşe göre Leica ortaklığının bitmesinden sonra Çinli firma kendi teknolojilerine hızlı bir şekilde telefonlarında kullanmaya başlayacak.

Huawei Mate 50

Kamera konusunda yine DxOMark’ta üst sıralarda yer alacak olan bu serinin güçlü donanımı ile en hızlılar arasında da yer alması bekleniyor. Amerika’nın ambargolarından dolayı bu seride yine 5G desteği yer almayacak. Ancak Huawei’nin 5G destekli kılıf sayesinde bu engeli de aşacağını belirtelim.

6 Eylül tarihinde tanıtılacak olan bu yeni canavarlar, Android dünyasına yeni bir soluk kazandıracak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu