Huawei: Uzun Zamandır Yoktum Biri Demiş Öldü, Şimdi Yazsınlar Kral Geri Döndü

Apple ve Samsung şimdi başını ellerinin arasına alıp düşünmeye başlayabilir. 4 yıldır ambargo altında olan Huawei gümbür gümbür geliyor.

Kısa süreliğine de olsa bir dönem akıllı telefon pazarında liderliğe yükselen Huawei, 2019 yılındaki ABD ambargosu sonrasında büyük bir yıkım yaşadı. 5G destekli telefon üretmesi yasaklanan marka, yine dört yıldır telefonlarında Google uygulama ve servislerine yer veremiyor.

Google uygulamalar için henüz bir gelişme yok, ancak Huawei’in 5G destekli telefon üretimi noktasında tüm engelleri aştığını Mate 60 serisiyle gördük. Mate 60, Mate 60 Pro, Mate 60 Pro+ ve katlanabilir telefon Mate X3, 5G desteğine sahip Kirin 9000S işlemcisine sahip.

Kirin 9000S yonga seti ile birlikte Huawei’in büyük bir engelin üstesinden geldiğini söyleyebiliriz. Bu durum aynı zamanda büyük ölçekli değişikliklerin yalnızca ilk işareti olacak. Mobil dünyasının ünlü bilgi kaynaklarından Ice Universe’den edinilen bilgilere göre Huawei, küresel akıllı telefon pazarına tamamen geri dönecek. Kaynaktan şu açıklamalar geldi:

“Huawei’nin küresel cep telefonu pazarına tamamen yeniden girmek için bir plan başlattığı bildirildi. Belki çok yakında ülkenizde Huawei cep telefonları satın alabilecek ve şirket ile çalışmanın rahatlığını yaşayabileceksiniz. Birçoğunuzun da bunu sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Mevcut küresel cep telefonu pazarı Apple ve Samsung tarafından kontrol ediliyor ve yenilik ile tutkudan yoksun. Huawei’nin geri dönüşü bu kalıbı kırmayı ve pazara canlılık kazandırmayı amaçlıyor. Bu, tüm marka tüketicileri için iyi bir haber. Dört gözle bekliyorum.

Huawei’nin hala küresel modellere sahip olduğunu ve bunların Avrupa’da da satıldığını belirtmekte fayda var. Ancak öncelikle her yerde değil, ikincisi bu modeller ABD yaptırımları nedeniyle 5G’yi desteklemiyor ve üçüncüsü Huawei’nin modelleri Çin’in ötesine geçmiyor.

Huawei’nin geçmişteki başarıları, markanın akıllı telefon pazarında rahatlıkla birinci olabileceğini gösterdi. Ancak yaptırımlar olası bu başarıları sekteye uğrattı. Şimdi Huawei’nin daha önceki başarısını tekrarlayıp tekrarlayamayacağını zaman gösterecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu