Bluetooth KulaklıkGüncel Teknoloji HaberleriHarmonyOSHuawei

Huawei FreeBuds 5, Sıra Dışı Yapısıyla Çıkış Yaptı

Huawei’in Çin’deki etkinliğinde tanıtılan bir diğer ürün Huawei FreeBuds 5 oldu. Yeni nesil kulaklık sıra dışı bir tasarıma sahip.

Son dönemde birçok sızıntıya konu olan Huawei FreeBuds 5 resmi olarak tanıtıldı. 2021 yılında tanıtılan FreeBuds 4’ün devam modeli olarak tanıtılan kablosuz kulaklık sıra dışı tasarımıyla öne çıkıyor.

FreeBuds 5, akıllı kıvrımlara ve parlak kaplamaya sahip yarı kulak içi bir tasarıma sahip. Kullanıcılar, kulaklıkların gövdesine dokunarak çeşitli işlevleri gerçekleştirebilecek. Kulaklık ayrıca IP54 sertifikasıyla toza ve suya karşı dirençli bir yapı sunuyor.  

Ses açısından baktığımızda Huawei FreeBuds 5 kablosuz kulaklıkta 11 mm’lik bir sürücü birimi yer alıyor. Kullanıcının kulağının şekline göre daha iyi gürültü azaltma sağlayabilen kulaklıkta, kulak kanalı uyarlamalı algoritma ve hibrit gürültü engelleme özelliğine sahip üç mikrofona bulunuyor. Aramalarda net kalite için AI arama gürültüsünü azaltma özelliği de mevcut.

TWS kulaklıklar, üç uzamsal ses modu ve çift HD ses sertifikasına sahip. Kulaklık bununla birlikte ultra geniş bantlı bir işitme optimizasyon algoritması ile birlikte geliyor.

FreeBuds 5, gürültü engelleme etkinken 5 saat, devre dışı bırakıldığında ise 3.5 saat kullanım süresi sunuyor. Kulaklıkların her birinde 42 mAh büyüklüğünde pil yer alırken, kasa 505 mAh kapasiteli. Kasa, USB-C üzerinden hızlı şarjın yanı sıra kablosuz şarjı da desteklemekte. FreeBuds 5’in son olarak çoklu cihaz bağlantı desteğine sahip olduğunu belirtelim.

Ülkesi Çin’de 132 $’dan satışa sunulan kulaklığın gümüş, beyaz ve turuncu renk seçenekleri mevcut.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu