Akıllı TelefonCep TelefonuHarmonyOSHuawei

Huawei Çin’de Adeta Esip Gürlüyor

Huawei Çin'de adeta esip gürlüyor. Özellikle Kirin işlemcinin dönüşüyle birlikte muazzam bir ilgiyle karşılaşan firmanın yüzü gülüyor.

Counterpoint, Çin’deki akıllı telefon pazarının dibe vurmuş ve toparlanma yolunda olabileceğini ortaya çıkardı. Üçüncü çeyrek döneminde satışlar yıllık bazda sadece %3 düştü; bu, ardışık artışlarla birlikte güçlü toparlanma sinyalleridir. Huawei, satışlarını %37 artırarak en çok kazanan oldu.

Temmuz-Eylül döneminde Honor, X50 ve 90 serisinin başarılı satışlarıyla vivo ve Oppo‘yu geride bırakarak listenin zirvesine tırmandı.

Huawei, Kirin yonga setinden güç alan Mate 60 serisi sayesinde pazar payını ve genel satışlarını artırdı. Kıdemli Analist Ivan Lam, serinin büyük bir sıçrama yaptığını ve şirketin talebi yakalayabilmek için dağıtım için çevrimdışı ve çevrimiçi kanallara yatırım yaptığını söyledi.

Xiaomi ayrıca satışlarını %5 artırarak Çin’deki beşinci sırayı korumayı başardı. Redmi K ve Note serisinin promosyon fiyatları güçlü satışlar getirdi ve şirket, potansiyel aşağı yönlü baskıyı dengelemek için perakendecilere ve tüketicilere daha uygun fiyatlı orta sınıf ürünler sunmaya odaklandı. Araştırma Analisti Alicia Gong, bu stratejinin “etkili olduğunun kanıtlandığını” söyledi.

Apple’ın pazar payındaki düşüş, bu yılın başlarında yaşanan fiyat kesintilerinden kaynaklanıyordu; bu durum insanları yeni iPhone 15’i beklemek yerine iPhone 14 cihazını almaya itiyordu. Oppo ve vivo, 2. Seviye ve aşağı şehirlerdeki harcamaların zayıflamasından etkilendi ve ayrıca Honor ve Xiaomi kadar agresif değillerdi.

2023’ün 3. çeyreğinde en çok satan kapaklı katlanabilir cihaz Oppo Find N2 Flip olurken, Honor Magic V2 dikey menteşeli tüm katlanabilir cihazların başında yer aldı. Tüm şirketler takvim yılını güçlü satışlarla kapatmayı bekliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu