Güncel Teknoloji HaberleriHuaweiTeknoloji

Huawei’den Vision Pro’ya Rakip Geliyor: Fiyatı Mükemmel Olacak!

Huawei, 4K Sony mikro-OLED panellere sahip Apple Vision Pro'ya rakip karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor.

11 Şubat 2024 12:53

Karma gerçeklik kulaklık pazarı Vision Pro’dan sonra hız kazandı. Apple Vision Pro bu pazarın öncülerinden fakat özellikle fiyatıyla çok eleştirildi. Henüz tam olarak bitirilmiş bir ürün olmayan Vision Pro, perakende olarak satış aşamasındayken bile geliştiriliyor. Rekabet her zaman biz son tüketiciler için iyi olmuştur. 3499 dolar fiyata sahip Vision Pro’ya rakip olarak Huawei markasından bu pazar için bir üye geliyor. Huawei Vision, rakibiyle kıyaslandığında oldukça hafif ve yarı fiyatta olacağı söyleniyor. İşte detaylar…

Huawei Vision Modelinde Firmanın Kendi İşlemcisi Yer Alacak

Huawei‘nin geliştireceği karma gerçeklik gözlüklerinde Apple ile aynı sürükleyici deneyimi sunan 4K Sony mikro-OLED panellere sahip olacağı söyleniyor. Kağıt üzerinde her iki kulaklık da donanım özellikleri açısından benzer görünüyor ancak derinlemesine bir karşılaştırma durumun böyle olmadığını gösteriyor.

Huawei’nin kendi geliştirdiği işlemciyi kullanmayı düşündüğünden Apple ile performans noktasında rekabet edecek gibi durmuyor. Vision Pro’da M2 ve R1 yonga seti birleşimi bulunuyor. Ayrıca Apple Vision Pro’da bulunan EyeSight özelliği de bulunmayacak.

Huawei genelde değişimi, yenilikleri seven bir marka. Muhtemelen Vision Pro rakibi bir model çıkacaktır ve bunun ne kadar başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu