Donanım

HP CES 2017 kapsamında yeni nesil bilgisayarlarını tanıttı!

CES 2017 bugün resmi olarak kapılarını ziyaretçilerine açtı. Markalar yeni modellerini görücüye çıkartırken teknoloji tarafında büyük bir rekabet yaşanıyor. Amerikalı üretici HP (Hewlett-Packard), yeni nesil bilgisayarlarını bugün itibariyle tanıttı. HP CES 2017 Fuarında özellikle yeni teknolojilere önem veriyor. Birçok yenilik ile bizleri tanıştıran HP‘nin CES 2017 kapsamında tanıttığı ürünler şöyle;

HP CES 2017 Tanıtılan Ürünler Hangileri

  • Dünyanın en ince kurumsal dönüştürülebilir bilgisayarlarından biri olan EliteBook x360 uzun pil ömrü, iş birliğine dayalı çalışma ve güvenlik sunuyor.
  • Spectre x360, 15,6” (39,6cm) diyagonal 4K ekranıyla grafiklerde fark yaratıyor, tasarımcıların işlerini kolaylaştırıyor.
  • Dünyanın en geniş kavisli çok fonksiyonlu bilgisayarı ENVY Curved All-in-One 34 ve yeni entegre ses sistemi tasarımıyla fark yaratıyor.
  • Dünyanın kullanıcıyı adeta sarmalayan ilk bilgisayarı Sprout Pro by HP, donanım ve yazılım yükseltmeleriyle Harmanlanmış Gerçeklikli 3D deneyimi sunmaya hazır.
  • OMEN X 35 Kavisli Ekran, NVIDIA® G-Sync teknolojisi kullanılıyor.

Şimdi dilerseniz HP’nin CES 2017’de tanıttığı ürünlere biraz yakından bakalım…

HP EliteBook x360

Dünyanın en ince kurumsal dönüştürülebilir bilgisayarlarından biri olan EliteBook x360, HP Spectre‘nin güçlü ince ve hafif tasarımını, HP EliteBook Folio‘nun iş birliğine dayalı çalışma becerileri ve HP Elite‘in kurumsal seviyede güvenlik ve dayanıklılığıyla birleştiriyor. HP EliteBook x360, 16 saat 30 dakikaya vardığı söylenen pil ömrü ile geliyor. HP EliteBook x360‘ın entegre iş birliğine dayalı çalışma becerileri, üretkenliği artırmanın yanı sıra, konferans görüşmelerine özel olarak ayrılmış tuşlar, güçlü ses ve opsiyonel 13,3 inç diyagonal 4K UHD ekran  (Windows Hello özellikli) ve elektronik kalem desteğiyle toplantılarda farklı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Dünyanın en güvenli ve en yönetilebilir bilgisayarlarından birisi olan HP Elite ailesinin bir üyesi olan bu kurumsal dönüştürülebilir bilgisayar, dünyanın tek kendi kendini iyileştirebilen BIOS seviyeli gerçek zamanlı bellek (SMM) koruması olan HP Sure Start Gen3 gibi son yenilikleri içerisinde barındırıyor. Ürün ayrıca, geleceğin ofislerini, bilgisayar yönetimine yönelik en gelişmiş akıllı telefon uygulaması olan HP WorkWise ve bir ilk niteliğindeki Kurcalamaya Karşı Koruma özelliğiyle koruyor.

hp-elitebook-x360

HP’nin 13,3 inç diyagonal modelinin başarısını takip eden HP’nin 15,6 inç diyagonal x360 modeli HP Spectre x360, Spectre portföyünün en güçlü üyesi olma özelliğini taşıyor. Daha büyük piliyle 12 saat 45 dakikaya varan pil ömrü sunan ürün mikro kenarlı 4K ekrana da sahip. Pil ömrü, geçen yıl piyasaya sunulan Full HD modelinin ki ile aynı. Yeni HP Spectre x360, en yeni Intel Core işlemciler, yüksek performanslı NVIDIA GeForce 940MX ekran kartının yanı sıra iki adet ön cepheye bakan ve ses ayarı Bang & Olufsen tarafından yapılmış hoparlör ve Windows Hello için IR kamerası ile donatılmış bulunuyor.

HP ENVY Curved All-in-One 34

HP’nin ödüllü ve kavisli çok fonksiyonlu bilgisayarının yeni sürümü olan ENVY Curved All-in-One 34, gerçekçilik seviyesi çok yüksek içerik deneyimleri için daha fazla bilişim gücü sunmayı amaçlıyor. Yeni kavisli AIO, 34 inç diyagonol Technicolor Color sertifikalı Ultra WQHD mikro kenarlı ekran ile donatılmış bulunuyor. Ekranın altında ses ayarları Bang & Olufsen tarafından yapılmış, entegre dört hoparlörlü ses sistemi yer alıyor. Ekran, gece kullanıldığında hafif mavi ışık moduna alınabiliyor ve bu sayede gözlere daha rahat bir seyir sağlıyor.

hp-envy-curved-all-in-one-34

Sprout Pro by HP

HP, ticari müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek için, sarmalayıcı çok fonksiyonlu bilgisayarlarının ikinci nesli olan yeni Sprout Pro by HP‘yi de tanıttı. Tepeden tırnağa yeniden tasarlanan ürün, 2,2mm kalınlığında, 20 noktalı kapasitif Dokunmatik Mat ekran ile donatılmış bulunuyor. Ekran 1080p’ye yakın yansıtma çözünürlüğü sunuyor. Gelişmiş teknolojiler ve yeni özellikler, eğitim, perakende ve üretim sektörlerinde yüksek görsellikte içerikler sunarak etkileşimli deneyimler yaratıyor ve fiziksel dünya ile dijital dünyayı harmanlıyor. Serinin bu üyesi Windows 10 Pro ile etkileşimi kolaylaştırırken, Sprout‘un daha hızlı tarama ve bir ilk niteliğindeki yüksek hassasiyetli 3D tarama gibi kilit özelliklerine erişim sağlayan yazılımlar sunuyor. Ürüne, not alma ve tasarım için basınç duyarlılığına sahip Active Elektronik Kalem de dahil. Ürünün bu sürümü, Intel Core i7 işlemci, 512GB SSHD depolama alanı, 16GB DD4-2400 Mhz bellek ve daha hızlı 3D tarama sağlayan NVIDIA GeForce GTX 960M ekran kartı ile donatılmış bulunuyor

sprout-pro-by-hp
OMEN X 35 Kavisli Ekran 

Ağustos ayında ilk kez satışa çıkan OMEN X by HP, şimdi de yeni OMEN X 35 Kavisli Ekran  ile oyun severleri, sanal dünyaya her zamankinden daha yakın hale getiriyor. NVIDIA G-Sync teknolojili ilk OMEN ekranı olan OMEN X 35 sayesinde oyun severler duraksama ya da gecikme gibi sorunlarla karşılaşmıyor. Ayrıca daha yüksek yenileme hızları sonucu daha doğal, gerçekçi ve capcanlı oyun deneyimlerine kavuşuyorlar.

omen-x-35-kavisli-ekran

Fiyat ve Erişim

  • HP EliteBook x360’ın EMEA bölgesinde ocak ayının sonlarında 1.099 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
  • HP Spectre x360 15. inç’in EMEA bölgesinde ocak ayının sonlarında 1.599 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
  • HP ENVY Curved All-In-One 34’ün EMEA bölgesinde ocak ayının sonlarında 1.999 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
  • Sprout Pro by HP’nin EMEA bölgesindeki fiyatı ve satış şartlarının Mart ayında ticari kullanıcılara açıklanması bekleniyor.
  • OMEN X 35 Ekranın EMEA bölgesinde nisan ayında 1.299 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

EMEA Ne Demek: EMEA’nın açılımı (europa, middle east,africa) demektir ve bu 3 bölgedeki ülkeleri temsil eder.

Acer CES 2017 Fuarı’nda gövde gösterisi yaptı!

Acer CES 2017
Acer CES 2017
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu