Hozon Türkiye’ye Jest Yaptı! Avrupadan Önce 4 Modelle Türkiye Yollarında!

Çin'in en büyük otomobil üreticilerinden olan Hozon, 4 modeliyle birlikte Avrupa'dan önce Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Elektrikli araçların ülkemizde popüler hale gelmesiyle birlikte klasikleşmiş markalar karar kara düşünmeye başladı. Sundukları teknolojiyle fiyatları kıyaslandığı zaman albenisi bulunmayan markaların yerini artık Çinli üreticiler devraldı. Bu firmaların en yenisi ise Hozon oldu. Hozon Auto Türkiye distribütörü Gürses Grup (GRS Automobility) tarafından 4 modeliyle birlikte Avrupa’dan önce ülkemize giriş yapacak.

HozoN Neta U C-SUV Modeliyle Aralık’ta Türkiye Topraklarında

Ülkemiz otomotiv pazarına bu Çinli firmaların girmesi rekabeti kızıştırarak ve bizlere çok daha avantajlı satın alım imkanları ortaya çıkartacak. GRS Automobility, 2022 yılında 150 bin adet elektrikli araç satışına ulaşarak dünya çapında elektrikli araç üreticileri arasında kendine ilk 10’da yer bulan Hozon Neta firmasını ülkemize getirecek.

Hozon Neta U
Hozon Neta U

C-SUV segmentinde bulunan Neta U modeliyle önümüzdeki aralık ayında giriş yapacak Hozon, BYD markasının Atto 3 ve Renault’un Megane E-Tech modelleriyle rekabet edecek.

Neta U, dünyanın en iyi batarya üreticilerinden CATL batarya ile gelecek ve şehir içi 420 km menzil sunacak. Bu bataryayı 30 dakikada %30’dan %80’e hızlı şarj ile getirecek.

Neta U’dan Sonra Neta Aya ve Coupe Neta GT Geliyor

 

Neta GT
Neta GT

2024 yılının ilk çeyreğinde B segment kompakt SUV Neta AYA ve elektrikli Coupe Neta GT Türkiye’de olacak. Neta GT 0-100 km/h hızlanması sadece 3,7 saniye.

Hozon Neta AYA
Hozon Neta AYA

Hozon Neta AYA modeli 120 km maksimum hıza ve 338 km menzile sahip olacak. 30 dakikada ise %80’e şarj olabilecek.

Hozon Neta S
Hozon Neta S

Otonom sürüş özelliği, dikkat çekici tasarım ve 21 hoparlöre sahip ses sistemiyle Neta S, 2025 yılında ülkemize giriş yapacak dördüncü Hozon aracı olacak. 0-100 km/h hızlanması ise 3,9 saniye olarak belirtildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu