Honor Play 40 5G Çin'de Satışa Sunuldu

Daha önce çeşitli sızıntılarla gündeme gelen Honor Play 40 5G nihayet Çin’de satışa sunuldu. Gelin bu orta segment cihaza beraber bakalım.

Huawei’nin eski alt markası Honor, Çin’de Honor Play 40 5G akıllı telefonunu sade bir tanıtımla duyurdu. Akıllı telefon şu anda markanın web sitesinde listelendi ancak fiyatı halen belirsizliğini koruyor.

Honor Play 40 5G, damla çentik tasarımına sahip 6,56 inçlik bir LCD ekrana sahip. Ekran, 1612 x 720 piksel HD+ çözünürlükte. Ayrıca 90 Hz ekran tazeleme hızı ve doğal ışık benzeri göz koruma teknolojisini destekliyor. Cihaz oldukça hafif, 188 gram ağırlığında. Ayrıca 163.32x 75.07x 8.35mm ölçülerinde.

Play 40 5G, Qualcomm Snapdragon 480+ mobil işlemci seti tarafından güçlendirilmiş. İşlemci, 5G bağlantı için destek sağlıyor. İşlemci, bazı modellerde 6 GB RAM ve bazılarında ise 8 GB RAM ile eşleniyor. Kullanıcılar, 128 GB ve 256 GB genişletilebilir depolama seçeneklerine sahip.

Fotoğrafçılık tarafında Play 40 5G, arkada 2 MP derinlik sensörüyle eşlenmiş 13 MP ana kamera içeren çift kamera kurulumunu ile geliyor. Arka kamera hızlandırılmış çekim, gece sahne modu, portre modu, video kaydı, profesyonel fotoğrafçılık, panoramik fotoğrafçılık, çift görüntülü video, HDR fotoğrafçılık, gülümseme yakalama, mikro film modu, geniş diyaframlı fotoğrafçılık, zamanlamalı fotoğrafçılık ve daha fazlasını destekliyor. Ön tarafta, ön tarafta tek bir 5MPlik kamera bulunuyor.

Enerji sarfiyatı noktasında oldukça cömert bir kullanım süresi sunan 5200mAh’lık batarya taşıyor cihaz. Honor, pilin 84 saate kadar müzik çalmayı desteklediğini söylüyor. Cihaz ayrıca 5V/2A 10W hızlı şarjı da destekliyor. Akıllı telefon, kutunun içinde bir USB-C veri kablosu ve 10W şarj cihazıyla birlikte geliyor.

Üst orta segmente dahi konumlandırılabilecek bir akıllı telefon olan Honor Play 40 5G, parmak iziyle kilit açma desteği sunuyor, bir kulaklık jakı girişi bulunmakta ve ekran yansıtmayı destekliyor.

Play 40 5G, birinci sınıf bir tasarım, güçlü 5G işlemci sunuyor. Honor Play 40 5G’nin 26 Mayıs’ta satışa çıkması bekleniyor. Cihaz dört renkte sunulacak: Gök mavisi, Yıldız Moru, Siyah Yeşim yeşili ve Sihirli Gece siyahı.

Başa dön tuşu