Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriHonor

Honor Magic6 Serisi 5.5G ile Çağ Atlayacak

Honor Magic6 serisi tüm özellikleriye dikkat çeken bir seri oldu. Sıradaki adım ise 5.5G desteğiydi, firma bunu da sağlayacağını belirtti.

5.5G, bugünlerde Çin’de yeni moda sözcük haline geldi; Oppo, Xiaomi ve vivo, geçtiğimiz haftalarda ilgili amiral gemisi cihazları için teknolojiye destek verdiğini zaten duyurdu. Ve şimdi Honor, 5.5G ağları aktif hale geldiğinde Magic6 serisi ile sunulacağını açıkladı.

5.5G’nin ne olduğunu merak ediyorsanız, “5.5G”nin kendisi, operatörlerin büyük olasılıkla tarifenizi yükseltmenizi sağlamak için veya sadece ağlarının rakipleriyle karşılaştırıldığında ne kadar gelişmiş olduğuyla övünmek için kullanacakları bir pazarlama terimi. Ancak “gelişmiş” buradaki anahtar kelime, çünkü “5.5G”, (her zaman olduğu gibi) çok daha yüksek veri hızları ve çok daha düşük gecikme süresi vaat eden mobil veri teknolojisinin bir sonraki yinelemesi olan 5G-Advanced olarak bilinir.

Tabii ki, adından da anlaşılacağı gibi hala 5G’yi temel alıyor ve teknik özellikleri henüz kesinleşmedi; bunun bu yıl gerçekleşmesi bekleniyor, bu yüzden akıllı telefon üreticileri ve operatörleri şimdiden bu çılgınlığı başlatıyorlar. Şu anda bu sizi hiçbir şekilde etkilemiyor, ancak elbette büyük üreticilerin en üst düzey cihazlarının, sonunda piyasaya sürüldüğünde 5.5G’yi destekleyecek kadar geleceğe hazır olacağını bilmek güzel. Honor Magic6 serisi de bu özelliği destekleyen cihazlardan biri olacak.

İndirmeler için 10 Gbps ve yüklemeler için 1 Gbps’lik reklamı yapılan (Çin’de) en yüksek veri hızları, vaat edilen milisaniye düzeyinde gecikme gibi bu noktada kesinlikle hayal ürünüdür, ancak yine de bugün sahip olduğumuzla karşılaştırıldığında kesinlikle iyileştirmeler olacak. Donanım düzeyinde, Snapdragon 8 Gen 3 veya Dimensity 9300’e sahip herhangi bir cihazın 5.5G’yi destekleyebilmesi gerekir, ancak elbette bunu gerçekten etkinleştirmek her üreticinin sorumluluğunda.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
3
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu