Honor Magic 6 Serisi Kendi Yapay Zeka Asistanıyla Gelecek

Honor yetkilileri Magic 6 serisinin Snapdragon 8 Gen 3 ile geleceğini duyurdu. Ayrıca yeni 'YOYO' yapay zeka asistanı ile çıkacak.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve ürünleriyle oldukça sevilen firma Honor, Magic 5 serisiyle akıllı telefon dünyasında geniş yankı uyandırmıştı. Geçtiğimiz nisan ayında tanıttığı Magic 5 Pro modeliyle DxOmark kamera test sitesinde 152 puanla 5. sırada yer aldı. Şimdi yeni amiral gemisi Magic 6 serisi hakkında Honor yöneticileri açıklamalarda bulundu.

Honor Magic 6 Snapdragon 8 Gen 3 ve Kendi Yapay Zeka Asistanı ‘YOYO’ ile Geliyor!

HONOR’un kendi geliştirmiş olduğu YOYO yapay zeka asistanı, geniş bir dil modeliyle destekleniyor. 7 milyar parametreye sahip bu LLM dil desteği, sorularınızı buluta göndermeye gerek kalmadan yanıtlıyor. Kısa videoları çok kolay şekilde oluşturabilecek ve öneriler alabileceksiniz.

Bir diğer özellik ise HONOR‘un söylediğine göre telefonunuzla gözlerinizi kullarak etkileşim kurmanın yeni bir yolu olan Magic Capsule. Özellikle bedensel engeli olan kişiler için oldukça kullanışlı olacak bu yeniliğin henüz nasıl çalışacağına dair bir ayrıntı açıklamadı. Altyapı olarakSnapdragon Seamless teknolojisi tarafından desteklenecek.

Tanıtım tarihi henüz açıklanmayan Magic 6 serisi, iki modelden oluşacak: Magic 6 ve 6 Pro olarak. Sızan görüntülere göre seriye ait telefonun görüntüsü şu şekilde olabilir:

Hap şeklinde ve 12 mp ultra geniş selfie kameraya sahip olacak telefonun ayrıca ToF (3D) sensörüne sahip olması bekleniyor.

Honor Magic 6 Pro’ya Snapdragon 8 Gen 3 güç verecek. Çiçeği burnunda amiral gemisi işlemcinin en verimli işlemci olduğu Qualcomm tarafından paylaşıldı.

Sene sonuna doğru çıkacağı tahmin edilen telefonun merak edilen bir başka konusu ise DxOmark’ın zirvesine yerleşip yerleşemeyeceği konusu. Bunu ilerleyen zamanlarda sızıntılarla göreceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu