Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriHonorKatlanabilir Telefonlar

HONOR, Katlanabilir Telefon Pazarında Rekora Doymuyor

HONOR, katlanabilir telefon pazarında rekora doymuyor. Huawei'den kopuşundan sonra aşırı hızlı şekilde yükselen firma resmen durdurulamıyor.

28 Kasım 2023 20:02

Omdia’nın son raporuna göre Honor, Temmuz-Eylül döneminde Çin’deki katlanabilir akıllı telefon sevkiyatlarında başı çekti. Honor, üçüncü çeyrekte etkileyici bir şekilde %28’lik pazar payına yükseldi ve Çin katlanabilir pazarında %26’lık payla ikinci olan Huawei’yi geride bıraktı.

Honor Magic V2 tek başına %25’lik pazar payı elde eden ana itici güç olurken, bu dönemde Honor katlanabilir ürünlerinin toplam sevkiyatı 1,7 milyon adede ulaştı. Omdia, markanın Temmuz sonundaki lansmanından bu yana Çin’de 800.000 adetten fazla Magic V2 sevk ettiğini tahmin ediyor.

Katlanabilir pazar payına göre Samsung (%19) ve Oppo (%11) ilk dört markayı tamamlarken, vivo (%10), Xiaomi (%5) ve Motorola (%1) ilk 7 listede kalan sıraları aldı. Markanın ayrıca 2024’ün ilk çeyreğinde dikey katlanabilir bir katlanır telefonu piyasaya süreceği söyleniyor; bu, cazip bir başlangıç fiyatıyla birleştiğinde, markanın Çin’deki katlanabilir telefon segmentindeki hakimiyetini daha da genişletebilir.

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu