Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriHonor

Honor Android 15 Beta İki Modelde Başladı

Küresel teknoloji firmalarından Honor, Android 15 beta sürecini iki yeni modeli için başlattığını duyurdu.

Honor, Android 15 Beta sürecinin artık uygulamalarını Honor telefonlarında test etmek isteyen tüm geliştiricilerin kullanımına sunulduğunu duyurdu. Erken erişim, geliştiricilere uygulamalarının performansını yaklaşan Android 15’te test etmeleri için bir test alanı sunacak olan Magic6 Pro ve katlanabilir Magic V2’yi içeriyor.

HONOR Android 15 Beta 1, HONOR Magic 6 Pro/HONOR Magic V2’de mevcut ancak diğer modeller şu anda desteklenmemektedir.

HONOR Android 15 Beta sürecine katılabilmeniz için destekleyen bir sürüme yükseltmeniz gerekiyor:

HONOR Magic 6 Pro: BVL-N49 8.0.0.148(C431E4R2P2), 8.0.0.152(C636E2R2P2) veya üzeri.

HONOR Magic V2: VER-N49 8.0.0.105(C431E2R2P2), 8.0.0.105(C636E2R2P2) veya üzeri.

Yükleme adımları burada detaylıca belirtiliyor, aynı zamanda nasıl geri bildirim yapabileceğiniz de şu şekilde belirtiliyor:

1.İlk erişim sırasında ana sayfaya girmek için “My HONOR”u açın ve Gizlilik Beyanı için “KABUL EDİYORUM”a dokunun;

2.Ana sayfanın alt menüsündeki “Hizmetler > Akıllı Teşhis”e dokunun;

3.Akıllı Teşhis sayfasında, sorun türlerini seçmek için sağ üst köşedeki “Geri Bildirim”e dokunun;

4. “Sorun türleri”ni seçin, “Günlükleri etkinleştir”e (gerekiyorsa) ve ardından “İLERİ”ye dokunun;

5. Teşhis modunu etkinleştirmek için “KAYITLARI ETKİNLEŞTİR” seçeneğine dokunun, aksi takdirde herhangi bir kayıt olmadan geri bildirimi başlatır (doğrudan ADIM 7’ye gidin);

6. Sorun tekrarlandıktan sonra Bildirimler çubuğunu aşağı kaydırın ve günlükleri hazırlamak için “SORULARI RAPORLA”ya dokunun;

7. Sorunları bildirme sayfasında, “Sorun ayrıntıları” ve “Olay zamanı” alanlarını doldurun, sorun resimlerini/seslerini/videolarını ekleyin ve ardından geri bildirim bilgilerini ve günlükleri yüklemek için “GÖNDER”e dokunun. “KAYDET”e tıklanırsa, bilgiler ve günlükler cihazda depolanacak ve daha sonra “GÖNDER”e dokunularak sunucuya gönderilebilecek.

8.Geri bildirim geçmişi ve durumu, başarılı gönderimin ardından “Geri Bildirim kaydı” aracılığıyla kontrol edilebilir ve oluşturulan bir Görev Numarası olacak.

9.Başarılı gönderimden sonra ayrıca “LOG EKLE” butonu eklenecektir. Daha fazla bilgi eklemek için “LOG EKLE”ye dokunun. Günlükleri tekrar yakalamak için “Günlük geri bildirimi ekle”yi etkinleştirin.

Tüm bu süreci göze alıp yükledikten sonra aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilmeniz muhtemel:

  • Galerideki görüntüler için HDR efekti çalışmıyor.
  • Bazı senaryolarda telefonun yeniden başlama olasılığı mevcut.
  • Bazı senaryolarda kamera çökmesi sorunu.
  • Mobil ekran yansıtma kullanılamıyor.
  • Çift kart modunda kadranda yalnızca Kart 1 görüntülenir, “Ayarlar > Mobil ağ > SIM yönetimi > Varsayılan arama SIM’i” seçeneğini deneyebilir, “Ayarlanmadı”yı seçebilirsiniz.
  • Paralel Space ve Magic Portal mevcut değil.

Son dönemde teknoloji tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan HONOR Magic6 Pro ve HONOR Magic V2, aldığı Android 15 Beta 1 güncellemesiyle daha da gelişiyor. HONOR Magic6 Pro, sihirli Falcon Kamerası, cihaz üzerindeki MagicLM ve yapay zeka sektöründe inşa edilen akıllı cihaz segmentinin bir temsilcisi olan hedef tabanlı yapay zeka uygulamasıyla tanınıyor. HONOR Magic V2 de, katlanabilir telefonlar ile diğer tüm akıllı telefonlar arasındaki sınırı aşmış ve ilk kez katlanabilir telefonun kalınlığını 10 mm’nin altına indirerek dünyanın en hafif ve en ince katlanabilir telefonu olma unvanına taşıyor. Bu iki amiral gemisi cihaz ileri dönem içinde küresel kullanıcılarına 4 büyük MagicOS güncellemesi ve 5 yıllık güvenlik güncellemesi alacağını garanti ediyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu