Honor 80 Benzersiz Bir Kamera İle Donatılacak

Honor 80 serisinde 160 megapiksel olan hiç de alışık olmadığımız bir kamera çözünürlük seviyesi göreceğiz. Ayrıca çift ön kamera kullanılacak.

Honor, 23 Kasım tarihinde duyuracağı Honor 80 serisine dair paylaşımlarını sürdürüyor. Marka son olarak seride şu anda piyasada bulunanlardan farklı bir kamera kullanacağını açıkladı. 160 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kameradan bahsediyoruz. Şimdiye kadar, akıllı telefonların 108 veya 200 megapiksel sensörleri vardı.  Digital Chat Station’a Honor 80’deki 160 megapiksellik kamera, 200 megapiksel sensörün özelleştirilmiş bir versiyonu olacak. Seride yer alan ana kamera muhtemelen Samsung ISOCELL HPX sensörü olacak.

Honor 80’in fark yaratan kamera özelliği sadece bu olmayacak. Serideki Pro modelde iPhone 14 Pro serisindeki benzer dinamik bir adaya yer verilecek. Bu ada üzerinde 50 megapiksel çözünürlüğünde çift kameraya yer verilecek.

Yeni serinin üç modelin yer alması beklenirken, telefonlara MediaTek Dimensity 1080, Qualcomm Snapdragon 783G ve Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcileri güç verecek. Ek olarak, standart ve SE sürümü, 66 watt’lık şarja, Pro model ise 100 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Öte yandan standart modelde 6.67 inç, Pro modelde ise 6.78 inç büyüklüğünde Full HD+ kavisli ekranlar yer alacak. Bu ekranlar kavisli bir yapıda olup, 120Hz tarama hızını destekleyecek. 23 Kasım tarihinde duyurusu yapılacak telefon serisinde sadece Honor 80’in Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu