Akıllı TelefonCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriHMD

HMD LegendPro Serisi Unisoc İşlemcilerle Göründü

HMD LegendPro serisi ürünler ufukta görünüyor. Nokia adını rafa kaldırmayı tercih eden şirket, kendi ürünlerini hızlıca piyasaya sürecek.

Geçtiğimiz ayın sonunda HMD, yakında kendi markasını taşıyan ürünleri piyasaya süreceğini doğruladı. Şirketten yakın zamanda en az 9 akıllı telefonun çıkması bekleniyor. Bunlardan birisi ise HMD LegendPro olacak.

Bunlardan biri yakın zamanda sızdırılarak tasarımını ve ana kamerasını ortaya çıkardı. Şimdi Geekbench’te iki tane daha tespit edildi.

Legend ve LegendPro kod adlı HMD markalı iki akıllı telefon, Geekbench veritabanında ortaya çıktı. Listeleri ortak bir yonga setini ve farklı RAM kapasitelerini ortaya koyuyor.

Bu telefonlar giriş seviyesi Unisoc T606 çipiyle güçlendirilecek. Legend, 4GB RAM modülüne ev sahipliği yapacak, HMD LegendPro ise 8GB RAM ile gelecek.

Yazılıma gelince, her ikisi de Android 14’e sahip. Muhtemelen Nokia markalı telefonlar gibi saf deneyime yakın bir Android deneyimi sunacaklar. Ne yazık ki, yakında çıkacak bu ürünlerle ilgili sahip olduğumuz tüm bilgiler bu kadar. Önümüzdeki birkaç gün içinde onlar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz.

HMD’nin bu telefonların dışında OIS’li 108MP kameraya sahip bir akıllı telefon da piyasaya sürmesi bekleniyor. Güvenilir kaynak Evan Blass da yakın zamanda 6 HMD telefonun kod adlarını paylaştı.

Bu ürünlerden ikisi yukarıda adı geçen Legend ve LegendPro’dur. Diğerleri Pulse, Pulse+, PulsePro ve Legend’dir.

HMD (Human Mobile Devices), MWC 2024 etkinliğini 25 Şubat’ta planladı. Bu telefonlardan bazıları veya belki de tümü konferansta duyurulabilir.

Ayrıca HMD‘nin Nokia markalı akıllı telefonları piyasaya sürmeye devam edeceğini doğruladığını da belirtelim. Aslında 2024 yılında 17’den fazla modelin çıkması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu