Popüler

Hindistan Konsolosluğu’nda Tekstil Konulu Toplantı Yapılıdı! Peki Neler Oldu

6 Aralık tarihinde Hindistan Konsolosluğu'nda gerçekleştirilen "Tekstil Konulu Tanıtım Toplantısında" sektör ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

7 Aralık 2023 10:35

6 Aralık 2023 Çarşamba günü İstanbul Swissotel Bosphorus’da Tekstil konulu özel bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Bu özel etkinlik Hindistan Yeni Delhi’de 26-29 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak mega tekstil etkinliği olan ‘Bharat Tex 2024’ fuarı için ön program niteliğindeydi. Hindistan’daki tekstil ihracatı teşvik konseyleri birliği tarafından düzenlenen Bharat Tex, Hindistan’ın bu zamana kadar organize ettiği, tarımdan modaya tekstil alanının tüm değer zincirini kapsayan en büyük global tekstil etkinliği olacak.
İstanbul’daki etkinlikte konuşan, Hindistan İstanbul Başkonsolosu Mijito Vinito, insanlar üzerinde benzer odak ve etkiye sahip bir alan olan tekstil sektöründe Hindistan ve Türkiye arasındaki bu zamana kadar yeterince yararlanılmamış muazzam potansiyele dikkati çekti. Sentetik ve Suni İpek İhracatı Teşvik Konseyi (SRTEPC) Başkanı Bhadresh Dodhia, Türkiye’nin tekstil sektörünü Baharat Tex’e davet ederek, iki tarafında yararına olacak ortaklıklar için çok geniş fırsat ve alanların altını çizdi. SRTEPC İcra Müdürü Ravi Kumar da Bharat Tex fırsatları ve Hindistan’da Türk tekstil şirketleri ve yatırımcılarına fayda/teklifler üzerine bir sunum yaptı.
Tekstil etkinliği, Türkiye’deki hatırı sayılır miktarda ihracatçı, satın almacı ve tekstil birlik ve derneklerinin liderlerinin katılımıyla gerçekleşti. Teknik tekstil, kot kumaş, Bharat Tex kurumlar arası fırsatlar, fiyatlandırma vb. konularda potansiyeller hakkında sorular soruldu. Birçok şirket, Bharat Tex mega etkinliğine ve ayrıca Hindistan tekstil sektörüyle daha geniş etkileşim konusuna büyük ilgi gösterdi.
Bu, gelecek aylarda İstanbul ve Türkiye’de gerçekleştirilecek tekstil sektörüyle alakalı Hindistan ile yapılacak birçok etkileşimin ilkiydi. Tekstil sektörü iki ülke arasında ikili ticaret için önemli bir unsur ve geniş potansiyel alanıdır.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı
Başa dön tuşu