Oyun HaberleriSony

Helldivers 2 Tantanası Sona Erdi

Oyuncu topluluğu tarafından topa tutulan Helldivers 2 hakkında alınan karar sonunda geri çekildi. Oyun tekrardan satışta.

Sony, yaklaşan zorunlu Helldivers 2 PSN hesap bağlama güncellemesini iptal ettiğini doğruladığından, Helldivers 2 PC oyuncuları geri döndü.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, PC’deki Helldivers 2 oyuncuları için zorunlu PSN hesabı oluşturma ve bağlama konusunda çok şey söylendi ve yazıldı. Aylar önce onaylanmış olmasına rağmen, Arrowhead’in hit oyununu oynamaya devam etmek için bir PSN hesabı kurup bağlamanın gerekli olduğu PC topluluğunun dikkatini yakın zamanda çekti. Oyuncular bunun farkına vardıktan sonra binlerce olumsuz Steam incelemesi geldi ve Valve, oyunu iki saatten fazla oynayanlara bile para iadesi teklif etmeye karar verdi. Ayrıca oyun, PSN hesabı oluşturma olanağı olmayan yüzden fazla ülkede satışa sunuldu.

X’te Arrowhead’in CEO’su ve Kreatif Direktörü Johan Pilestedt suçu kısmen üstlendi ve ekibin bir çözüm aramak için Sony ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Pilestedt dün X’e “Oynayacak bir rolüm var” diye yazdı. “Tüm bunlarda suçsuz değilim; oyuncuların oyunu oynayabilmesi için lansman sırasında hesap bağlamayı devre dışı bırakmak benim kararımdı. Oyuncuların bu gerekliliğin farkında olduğundan emin olmadım ve bu konuda yeterince konuşmadık.”

Görünen o ki, Sony bu konuda diz çökmüş gibi göründüğü için topluluğun tepkisi ve görüşmeleri sonuç verdi. Resmi PlayStation X hesabı tarafından X’te yayınlandığı üzere, yaklaşan zorunlu PSN hesap bağlama güncellemesi iptal edildi ve bu durum için özürler sunuldu.

Resmi PlayStation X hesabında “Helldivers hayranları — Helldivers 2 hesap bağlama güncellemesi hakkındaki geri bildirimlerinizi dinledik” yazıyor. “Yeni oyuncular için ve mevcut oyuncular için 30 Mayıs’tan itibaren Steam ve PlayStation Network hesaplarının bağlanmasını gerektiren 6 Mayıs güncellemesi ilerlemeyecek. PC oyuncuları için en iyinin ne olduğunu hâlâ öğreniyoruz ve geri bildirimleriniz çok değerliydi. Helldivers 2’ye verdiğiniz sürekli destek için tekrar teşekkür ederiz, sizi gelecek planlarımız hakkında bilgilendireceğiz.”

Topluluk kazandı. Helldivers 2 artık dünya çapında (bir kez daha) hem PC hem de PlayStation 5 için mevcut.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu