Güncel Teknoloji HaberleriHuawei

HarmonyOS Kendini Kanıtladı: Yerel Uygulama Sayısı Gitgide Büyüyor!

Huawei kendine özgü HarmonyOS işletim sisteminin yerel uygulama sayısı hakkında bilgiler verdi. HarmonyOS bir dönüm noktasını geçti.

Huawei, HarmonyOS işletim sistemindeki yerel uygulama sayısı hakkında önemli bir bilgi paylaştı. Çinli teknoloji devi, işletim sistemindeki uygulama sayısının artık 4000’e ulaştığının altını çizdi. Bu haber tam da HarmonyOS’in geliştirilmiş versiyonu olan HarmonyOS NEXT’in piyasaya sürüleceği zaman geldi.

HarmonyOS Yerel Uygulama Sayısı 4000’i Geçti

Huawei’nin mevcut HarmonyOS sürümü, eski uygulama desteği için açık kaynaklı Android kitaplıklarını entegre ederken akıllı telefonlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştı. Bu sayede Android uygulamalarını Huawei markalı telefonlarda kullanabiliyorduk. Fakat HarmonyOS NEXT sayesinde Android uygulama desteği tamamen kaldırılacak. Böyle bir hamlenin farklı marka Android’den geçen kullanıcılar için kolay olmayacağı tahmin ediliyor.

HarmonyOS NEXT ile tamamen Android’den kurutlmak isteyen Huawei, yalnızca HarmonyOS uygulama geliştirmeye odaklanma niyetinde. Sadece dört ay önce şirket 200’den fazla geliştiricinin HarmonyOS uygulamaları üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı. Bu sayede yazılım ve optimizasyona yönelerek daha sorunsuz bir işletim sistemi deneyimi elde edilecek. HarmonyOS NEXT şu an yalnızca geliştiricilerin kullanımına sunuluyor. Bu yılın sonlarında yapılacak HDC 2024 konferasında tanıtımı yapılabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu