GenelSosyal Medya

Halka Arz Sürecindeki Reddit Yeni Logosunu Tanıttı! İşte O Tasarım

Bir süredir halka arz için çalışmalarını sürdüren Reddit yeni logosunu tanıttı. İşte şirketin yeni tasarımı.

Halka arz sürecine giren Reddit yeni logosunu tanıttı. Son zamanlarda yaptığı değişiklikler ve aldığı kararlarla kullanıcılarının tepkisini çeken şirketin yeni sembolü pek çok kişide kafa karışıklığına yol açtı. İşte sosyal medya platformunun yeni tasarımı…

Reddit Yeni Logosunu Tanıttı!

Sosyal medya platformu dediğimizde pek çoğumuzun aklına ilk olarak Facebook, Instagram, TikTok ve Twitter geliyor. Ancak en az onlar kadar popüler kitlesi çok daha benzersiz olan Reddit’i de unutmamak lazım. Şu sıralar halka arz sürecinde olan şirket, son olarak yeni üç boyutlu logosunu tanıttı.

Reddit Logo

Önceki Reddit logosunda beyaz zemin üzerine turuncu bir yuvarlağın içinde şirketin sembolü Snoo vardı. Hemen yanında ise siyah şekilde “reddit” yazmaktaydı. Şimdi ise biraz daha üç boyutlu bir tasarım karşımızda. fotoğraftan da görebileceğiniz üzere artık turuncu zemin üzerinde üç boyutlu  hissettiren bir Snoo ve siyah yerine beyaz fontla yazılan marka adı var. Yazı tipinde de değişiklik yapıldı.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere platform şu sıralar halka arz sürecinde. Bu nedenle yenileme ve modernleşme çabası içerisinde olması normal. Ancak uzun süredir Reddit’in bir parçası olan kullanıcılar, bazı hamlelerin platformun ruhunu öldürme pahasına yapıldığını öne sürüyor.

Onlara göre şirket, aldığı kararlar ile kullanıcılarını kendine uzaklaştırıyor. Elbette ki bunun doğru olup olmadığı tamamen sizin kişsel görüşünüz. Yine de logo değişikliğinin yeni bir şey olmadığını, Apple’dan tutun Microsoft’a kadar pek çok markanın sık sık logo değiştirdiğini hatırlatmakta fayda var.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oğuz Çakır

Uzun süredir çeşitli platformlarda devam eden teknoloji editörü kariyerime TeknoBurada.Net'te Yazı İşleri Müdürü olarak devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu