GenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerSosyal MedyaTeknolojiTurkcellWhatsApp

Güle Güle WhatsApp! Hakkını Helal Et! Ben Etmiyorum

Yaşanan olaylardan sonra birçok kişinin Güle Güle WhatsApp dediğini görüyoruz. Biz de yaşananları sizler için tek tek anlattık…

Son günlerde herkesin kafasındaki soru “WhatsApp’ı silelim mi?” Açıkçası bunun için silin ya da silmeyin gibi bir yönlendirme yapmak istemiyoruz ama durumu da sizler için net bir şekilde değerlendirdiğimize inanıyoruz. Aşağıdaki videoyu izleyince yaşanan süreci daha iyi anlayacağına inanıyoruz. Bu yaşananlardan sonra birçok kişinin de Güle Güle WhatsApp dediğini duyar gibiyiz. Peki sadece WhatsApp‘ı kaldırmak yeterli olacak mı?

Aslına baktığımızda WhatsApp yıllar içinde birçok kez Gizlilik Sözleşmesini değiştirdi. Peki bugün yeni ne var? WhatsApp bir anda bilgilerimizin ve verilerimizin Facebook ile de paylaşılabileceğini duyurdu. Uçtan uca şifrelenen bu içeriklerin paylaşılması da nereden çıkmıştı? İşte tüm bu soruların cevabını da aşağıdaki videoda bulabileceksiniz.

Bu yaşananlardan sonra WhatsApp‘dan ayrılan birçok kişinin Telegram, Signal ve yerli uygulama BİP‘e geçtiğini görüyoruz. Bu uygulamalar arasında biz BİP‘i tercih ettik. Hatta Turkcell CEO’su Murat Erkan bir açıklama yaparak son 24 saatte 1 milyon 240 bin kişinin uygulamayı indirdiğini söyledi. Siz hangi uygulamayı tercih ettiniz bilemiyoruz ama biz Rusya ile aramızda yaşananlardan sonra Telegram‘ı kurmayı pekte istemedik.

Bu konuda bizim yaptığımız yorumları izledikten sonra sizlerin de yorumlarını oldukça merak ediyoruz. Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın. Siz bu yaşanan süreç ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Hangi uygulamayı tercih ettiniz?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu